پايگاه خبري اتقان -  قرآني، فرهنگي، اجتماعي
فارسي
العربي
English
»
جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧ -
گروه هاي خبري
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سيستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:


اتقان
اختصاصی اتقان/ مدیر کمیته نهادهای مردمی و تشکل‌های صنفی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ؛
معاون رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت از حضور بیش از 32 موسسه قرآنی در بخش نهادهای مردمی و تشکل‌های صنفی نمایشگاه قرآن خبر دا و گفت: با توجه به رویکرد برنامه محوری نمایشگاه بیست و ششم قرآن کریم، قاعدتاً مؤسسات بسیاری متقاضی حضور در نمایشگاه بودند که از پذیرش آن‌ها معذور شدیم، اما تا این لحظه حضور بیش از 32 موسسه از جمله موسسه نورالمجتبی (ع) قم، موسسه تدبر در سیره مشهد، جامعه القرآن و اهل بیت (ع) قم، دارالقرآن خانه کارگر، موسسه اسوه تهران، موسسه تبیان، موسسه بنیاد قرآن اسراء، قرآن و نهج البلاغه قم، تدبر در کلام وحی قم، مکتب القرآن ثارالله فارس و .... در نمایشگاه پیش بینی شده است.
(1397/02/26)
اتقان
براساس اطلاعیه دبیرخانه شورای ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم، مهلت ثبت نام در هفتمین دوره طرح ارزیابی، تا شنبه 5 خردادماه تمدید شد.
(1397/03/01)
اتقان
یادداشت واره/ رضا نباتی؛
كارشناس برنامه درسي قرآن دفتر تأليف كتب درسي و از مؤلفين كتاب هاي درسي قرآن وزارت آموزش و پرورش در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری «اتقان» قرار داده است، به نقد کج فهمی های رایج در آموزش قرآن دوره ابتدایی پرداخته است
(1397/03/02)
اتقان
مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور؛
پر واضح است که این نهادها و دستگاه‌ها در تربیت این حفاظ به هیچ وجه نقش صفی نداشته (و نباید داشته باشند) و صرفاً در جایگاه ستادی و نظارت و پشتیبانی بوده است و در همین آمار نیز نقش اصلی و بار اصلی این مأموریت بر عهده مؤسسات و نهادهای مردمی و خودجوش بوده است، فلذا همانطور که بارها اشاره شده است برای حرکت سریع‌تر و دستیابی آسان‌تر به این چشم انداز حفظ تنها راهبرد مهم و نتیجه بخش توجه و تقویت جایگاه مردمی و مراکز مردم نهاد می‌باشد.
(1397/02/17)
اتقان
یادداشت واره/ رضا نباتی؛
كارشناس برنامه درسي قرآن دفتر تأليف كتب درسي و از مؤلفين كتاب هاي درسي قرآن وزارت آموزش و پرورش در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری «اتقان» قرار داده است، به نقد کج فهمی های رایج در آموزش قرآن دوره ابتدایی پرداخته است.
(1397/02/31)
اتقان
قوانین و مقررات مالیاتی حاکم بر موسسات فرهنگی قرآن و عترت طی نشستی تخصصی با حضور جمعی از فعالان این عرصه در نمایشگاه بین المللی قرآن تشریح شد.
(1397/03/03)
اتقان
بازیکنان تیم ملی والیبال بانوان، عصرامروز با حضور در غرفه وزارت ورزش و جوانان پاسخگوی سوالات بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شدند.
(1397/03/03)

اتقان
مدیر کمیته محصولات دیجیتال بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن از رونمایی چند نرم افزار فاخر دیجیتال با محتوای ترجمه گفتاری، نمایشی و بازی های دیجیتال قرآنی برای نخستین بار در کشور آینده نزدیک خبر داد.
(1397/03/03)

اتقان
سید مصطفی موسوی مجری برنامه های معارف صدا و سیما، مدیر اسبق گروه اجتماعی شبکه 5 شامگاه گذشته در سن 57 سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.
(1397/03/03)

اتقان
موسسات قرآنی گاه مشکلاتی دارند که رسالت اصلی آنان را تحت الشعاع قرار می‌دهد و شاید تنها راه حل این مشکلات تشکیل مجمع خیرین قرآنی باشد تا شاید کمی از دردهای این موسسات کاهش یابد‌.
(1397/03/03)

اتقان
در بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم؛
مرکز آموزش تخصصی تفسیر علوم قرآن با کانال «واژه های نور» به آموزش گام به گام مفاهیم و ترجمه قرآن و بررسی ریشه‌ای لغات در آیات و روایات می‌پردازند.
(1397/03/03)

اتقان
قوانین و مقررات مالیاتی حاکم بر موسسات فرهنگی قرآن و عترت طی نشستی تخصصی با حضور جمعی از فعالان این عرصه در نمایشگاه بین المللی قرآن تشریح شد.
(1397/03/03)

اتقان
مسئول مجموعه هنری رضوان آستان قدس رضوی گفت: در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ۱۰۰ اثر از گنجینه هنر رضوان آستان قدس رضوی را در بخش های مختلف هنری برای عموم به نمایش گذاشته ایم.
(1397/03/03)

اتقان
کمیته نشست های تخصصی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن برگزاری نشست هایتخصصی و دانشگاهی را در دو حوزه "قرآن" و "عترت" اعلام کرد.
(1397/03/02)

اتقان
دفتر امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر آیین گرامیداشتی با حضور رزم نوارزان و دژبانان ارتش جمهوری اسلامي ايران و جمعی از فرماندهان و امرای ارتش و سپاه، در نمايشگاه قرآن برگزار می کند.
(1397/03/02)

اتقان
نخستین نشست بخش عترت بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم با موضوع "اوصاف یاران امام عصر بر اساس آیات قرآن" با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی برگزار شد.
(1397/03/02)

اتقان
مدیر کمیته دانشگاهیان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از انجام مشاوره پایان نامه‌های قرآنی و علوم و حدیث در این نمایشگاه خبر داد.
(1397/03/02)

اتقان
مدیر کمیته نهادهای مردمی و تشکل های صنفی گفت: بالغ بر 7 هزار نفر از فعالان قرآنی کشور با همکاری صندوق اعتباری هنرمندان بیمه شدند.
(1397/03/02)

اتقان
طرح جمع آوری و تعویض قرآن های مستعمل طبق روال هرساله در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم آغاز شد.
(1397/03/02)

اتقان
مدیر کمیته محافل قرآنی بیست و ششمین نمایشگاه بینالمللی قرآن کریم، گفت: امسال برای اولین بار، برنامه محفل انس با قرآن کریم با همکاری مشترک نمایشگاه قرآن و مصلی تهران برگزار میشود.
(1397/03/02)