پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:


صفحه اصلی > مصاحبه 
اتقان
دوره‌های آموزش‌های تخصصی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت لرستان؛
دوره‌های آموزشی تخصصی در دو سطح مقدماتی و عالی در موسسه قرآن و عترت میعاد رحمت کوهدشت برگزار می‌شود.
(1394/08/16)

اتقان
با موسسه مبین کرمانشاه بیشتر آشنا شویم؛
ا توجه به کمبودهایی که در مناطق محروم و روستاها از نظر فرهنگی و پرداختن به حوزه قرآن و عترت وجود دارد، با همراهی همسرم به این فعالیت اقدام کردیم، البته همچنان این کمبود و نیاز در مناطق محروم احساس می‌شود.
(1397/11/28)

اتقان
سلیمی، عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور؛
متأسفانه در چند سال اخیر، شاهد کاهش مستمر بودجه قرآنی بودیم و تخصیص همان میزان اندک بودجه در حوزه‌های قرآنی در زمان نامناسب، نه‌تنها دردی از جامعه قرآنی دوا نکرده، بلکه ضربه‌های اساسی به فعالیت‌های قرآنی کشور وارد کرده است.
(1397/11/24)

اتقان
آغاز ثبت نام آزمون چهاردهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان
«حسین بهبودی» درباره چهاردهمین دوره آزمون های ارزیابی و اعطای مدارک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: مبتنی بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 84 مبنی بر اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم این ارزیابی از سال 85 شروع شده است که تا امروز 13 دوره از آن توسط دبیرخانه سازمان تبلیغات اسلامی با موفقیت برگزار شده است.
(1397/11/24)

اتقان
آسیب شناسی فعالیت‌های قرآنی 1/ سعید قربانی؛
ما در کشور نهاد سیاست گذار به معنای واقعی نداریم، شورای توسعه فرهنگ قرآنی قرار بود که یک نهاد سیاست گذار باشد، اما متاسفانه نهادهای قرآنی، به معنای واقعی کلمه، شورا را به عنوان یک نهاد سیاست گذار قبول ندارد و فقط زمان تقسیم بودجه صندوق مشارکت توسعه و یا زمانی که به مشکلی برمی خورند که حل و فصل آن در توان خودشان نیست، به شورا مراجعه می‌کنند.
(1397/11/23)

اتقان
مسئول بیت الاحزان آباده طشک نی‌ریز خبر داد:
گردهمایی مربیان و حافظان مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) شهرستان کازرون با حضور 90 حافظ کل و اجزاء قرآن کریم این شهرستان و مربیان و مسئولان شعب بیت الاحزان در شهرستان کازرون برگزار شد.
(1397/11/17)

اتقان
حجت‌الاسلام پژمان‌فر در جمع خانواده‌های جامعه کارگری خبر داد:
رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس در جشنواره فجر قرآنی جامعه کارگری با اشاره به اینکه همت خانواده‌ها شرط تحقق هر برنامه قرآنی است، گفت: اجرای نهضت روخوانی و روان‌خوانی را در دستور کار داریم؛ برنامه‌ریزی از ما و حضور ۱۰ ساعته در این طرح برعهده خانواده‌هاست.
(1397/11/15)

اتقان
مشاور ارتباطات و ساماندهی معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد ضمن پاسخگویی به تمام ابهامات وارده، به دفاع همه‌جانبه از شفاف‌سازی حمایت‌های این معاونت از مؤسسات قرآنی پرداخت. او در عین حال برخی ایرادات را نیز وارد دانست و از افزایش تلاش‌ها برای رفع چنین ایراداتی در شفاف‌سازی‌های آینده خبر داد.
(1397/11/15)

اتقان
در پاسخ به حاشیه های اخبر؛
عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توضیح مصوبه جلسه ٤٢ شورای توسعه فرهنگ قرآنی در خصوص توقف روند صدور مجوز مؤسسات قرآنی از سوی هیئت رسیدگی و بازگشت روند صدور مجوز این مؤسسات به حال سابق و صدور مجوز به صورت مستقل توسط نهادهای وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات به صورت مجزا، گفت: از حدود 3 سال قبل، هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآن و عترت با تجمیع وظایف وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات و طی توافقی که بین این دو سازمان در این حوزه، صورت گرفته و ضمن طرح این موضوع در جلسات شورای توسعه، این هیئت تشکیل شد.
(1397/11/15)

اتقان
آخرین تغییرات مسابقات بین‌المللی قرآن ایران اعلام شد؛
از جدید‌ترین ضوابط و تغییرات سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران می‌توان به تخصیص سهمیه بیشتر به کشورهایی با قاریان و حافظان قوی‌تر و برگزاری مرحله مقدماتی به صورت غیرحضوری، مرحله نیمه نهایی در محل اسکان و فینال در مصلای امام خمینی(ره) اشاره کرد.
(1397/11/14)

اتقان
پژمان‌فر خبر داد:
رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس از رایزنی با رئیس سازمان برنامه و بودجه و وعده وی مبنی بر افزایش اعتبارات ردیف صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی از ۲۷ میلیارد تومان به ۱۰۰ میلیارد در بودجه سال ۹۸ خبر داد.
(1397/11/13)

اتقان
شیخ‌ویسی تشریح کرد:
معاون رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه پیش‌بینی که در طرح جامع مؤسسات داشتیم این است که ۱۰ درصد مؤسسات قرآنی را در هر سال به فعالیت‌های مجازی و الکترونیک سوق دهیم، تأکید کرد: گام پنجگانه‌ای برای منظومه ساماندهی، توسعه و تحول مؤسسات قرآنی طراحی شده است.
(1397/11/11)

اتقان
قاسم جهان‌آرا/ مدیر مجمع اساتید، قاریان و حافظان استان همدان؛
در مدت 40 سال سابقه فعالیت قرآنی در کشور از زمان پیروزی انقلاب، اگر چشم مردم به کمک‌های دولتی بود، به‌هیچ‌وجه همین اندک فعالیت‌های قرآنی که در حال انجام است نیز انجام نمی‌شد.
(1397/11/07)

اتقان
گفت و گو با سرپرست گروه تواشیح انوارالهدی قم به بهانه کسب رتبه برتر در حوزه آهنگسازی جشنواره «آوای بیداری»؛
آقایان؛ شما مسؤول گسترش و حمایت از همه گروه های تواشیح کشور که توان بالقوه قرآنی کشور هستند می باشید پس نگاه جدی داشته باشید به این همه توانی که از کم توجهی خودتان در حال تحلیل رفتن است.
(1397/11/07)

اتقان
شیخ اسدی بیان کرد:
موسسات خواهان روشنگری در خصوص مساله ادغام هستند و باید دید چه چیزی راه فعالیت های قرآنی برای موسسات را باز می کند؟
(1397/10/25)

اتقان
مسعود ابوطالبی؛
مسعود ابوطالبی گفت: اینکه ادغام از جز به کل رسید یک امر اشتباهی بود و این امر نباید از استان ها شروع میشد.
(1397/10/24)
گزارش تصویری

 
استعداد گمنام قرآنی کشور