پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٥:٥٢   1396/09/05 شماره خبر:  ١٧٠٨٠
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حجت الاسلام سید مسعود میریان، رئیس مرکز قرآنی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی؛
اهتزار پرچم بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) در بیش از 300 محفل قرآنی/ تجلیل از اعضای کاروان نور در مشهد مقدس
با توجه به اینکه بسیاری از اعضای کاروان نور به صورت افتخاری و تبرعی در این سفر معنوی شرکت و تلاوت های شنیدنی، ماندگار و چشمگیری را انجام دادند، بنا داریم طی مراسمی از زحمات و تلاش های بی وقفه این عزیزان تجلیل نماییم.

 

اهتزار پرچم بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) در بیش از 300 محفل قرآنی/ تجلیل از اعضای کاروان نور در مشهد مقدس

 

حجت الاسلام سید مسعود میریان، ریاست مرکز قرآنی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در گفت و گو با پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان» با اشاره به رسالت های این مرکز و نقش پر رنگ این مرکز در اجرای برنامه های قرآنی  اربعین عنوان کرد: با توجه به وظایف مرکز قرآنی سازمان فرهنگی آستان قدس و همچنین ماموریت های ابلاغی شورای عالی قرآن آستان قدس به مرکز قرآن کریم مبنی بر اعزام قاری و فعالیت های قرآنی در خارج از کشور در راستای تبلیغ سیره  و فرهنگ رضوی و با توجه به ظرفیت بی بدیل اربعین برای ترویج فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، بنا داشتیم که ما هم در این راهپیمایی باشکوه و این حرکت بزرگ شیعی نقش ایفا کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به امضای تفاهم نامه این مرکز با اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور گفت: با توجه به اینکه دوستان اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور و ستاد اربعین، از سال 94 تاکنون برای اعزام قاریان و برگزاری محافل قرآنی در مراسم اربعین گام های مهمی برداشتند، با جلساتی که برگزار کردیم و جمع بندی که داشتیم، به یک تفاهم نامه همکاری دو جانبه دست یافتیم.

 

رئیس مرکز قرآنی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد، کرسی های تلاوت تحت عنوان «کرسی تلاوت رضوی»  در مسیر پیاده روی اربعین برگزار کنیم تا علاوه بر تبلیغ مضاعف فرهنگ غنی رضوی و ایجاد عشق و ارادت نسبت به حضرت ثامن الحجج(ع) در میان زائرین، محبان اهل بیت (ع) از سراسر دنیا را با فعالیت های قرآنی آستان مقدس حضرت رضا(ع) آشنا کنیم.

 

وی  در بخش دیگری از این گفت و گو، خاطرنشان کرد: با توجه به جلساتی که با مسئولین اتحادیه تشکل های قرآن و عترت  و کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی ستاد اربعین داشتیم، مقرر شد، از قاریان و موذنین حرم مظهر رضوی جهت حضور در پیاده روی اربعین دعوت نماییم، بنابراین طی فراخوانی که منتشر شد، جمعی از فعالان قرآنی آستان قدس با کاروان نور همراه شدند.

 

میریان نتیجه همکاری این مرکز با کارگروه قرآنی ستاد اربعین را مثبت  و موثر دانست و گفت: به گفته مسئولین کارگروه قرآنی، بالغ بر 300 محفل و 1000 برنامه مختلف قرآنی از جمله کرسی های تلاوت یک نفره، نمایشگاه تصحیح حمد و سوره، تصحیح قرائت نماز، تلاوت های اذانگاهی و ... در پیاده روی اربعین برگزارشد که طی آن پرچم مقدس حرم مطهر رضوی، در بیش از 300 برنامه به اهتزاز در آمد و بسیاری از عاشقان اهل بیت(ع) را تحت تاثیر قرار داد.

 

رئیس مرکز قرآنی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از اعضای کاروان نور به صورت افتخاری و تبرعی در این سفر معنوی شرکت و تلاوت های شنیدنی، ماندگار و چشمگیری را انجام دادند، بنا داریم طی مراسمی از زحمات و تلاش های بی وقفه این عزیزان تجلیل نماییم.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در سال های آتی با برنامه ریزی دقیق تر در زمینه برپایی محافل و کرسی های تلاوت در موکب های ایرانی و ... ارتقای کیفیت برنامه های قرآنی و خدمات ارائه شده به قاریان  را شاهد باشیم

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: