پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
پنج شنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١١:٢١   1397/12/22 شماره خبر:  ٢٢٣٢٧
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آیین جشنواره دوسالانه کتاب برگزیده نهج البلاغه
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به آئین اختتامیه دوسالانه کتاب برگزیده نهج البلاغه بر اهمیت نهج البلاغه برای حل مسائل کشور تاکید کرد.

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آیین جشنواره دوسالانه کتاب برگزیده نهج البلاغه

به گزارش اتقان، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به آئین اختتامیه دوسالانه کتاب برگزیده نهج البلاغه، شرایط و مسائل کشور را مهم دانست و جستجوی راه حل های علوی را برای عبور از بحران‌ها توصیه کرد.

متن این پیام بدین شرح است:

نهج البلاغه، تجلی ناب اندیشه و جان ابر مرد هستی حضرت امیر المومنین (ع) است.

این گنجینه بی نظیر حکمت و عدالت از یکسو معارف والای توحیدی را در لطیف‌ترین واژگان و ژرف‌ترین معانی ارائه می‌کند و راه تأمل و اندیشه ورزی و کشف و شهود باطنی را برای درک اسماً و صفات حضرت حق و حقایق بیکران هستی باز می‌نماید و از سوی دیگر به زخم‌ها و دردهای کهن و معاصر انسانی می‌پردازد و با تبعیض، فریبکاری، ناراستی، دنیا ستیز دارد و بر حرمت و حقوق انسانی تاکید می ورزد و فضائل نفسانی و نوع دوستی و تعاون اجتماعی را مورد اهتمام ویژه قرار می‌دهد.

انقلاب اسلامی ایران، متأثر از آموزه‌های قرآن کریم و تعالیم نهج البلاغه آغاز شد و با هدایت امام خمینی و همت و مقاومت ملت ایران به پیروزی رسید اینک، پس از چهاردهه عبور با عزت از اوج و فرودها، همچنان در آغازین دهه پنجم انقلاب اسلامی نیازمند پرتو افشانی این کتاب جامع حکمت و عدالت هستیم. شرایط و مسائل عصر و کشور را برآن عرضه و یا بازاندیشی ها، هشدارها، راه حل های علوی را دوباره جست و جو کنیم.

جشنواره دو سالانه کتاب برگزیده نهج البلاغه، فرصت مغتنمی است تا از این اقیانوس بی کرانه، نویسندگان و پژوهشگران و اندیشه ورزان، گوهرهای ناب معرفتی، اخلاقی، اجتماعی، تربیتی استخراج کنند و جامعه بشری به ویژه نسل جوان را بیش از گذشته با این خزانه پر گهر آشنا سازند.

از دست اندر کاران این اقدام والا سپاسگزارم.

خداوند این اهتمام ویژه را ماجور بدارد و عنایت مولی الموحدین را نصیب راه گرداند.

 

سید عباس صالحی

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: