پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١١:٤٧   1398/06/16 شماره خبر:  ٢٢٨٠٣
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حضور منتخبین جشنواره دعا و اذان برتر در شورای عالی قرآن
در روزهای گذشته، مدیریت تولید شورا میزبان منتخبین جشنواره دعا و اذان برتر بود که در ادامه مصاحبه با مهدی تیموری، مدیر جدید این حوزه را مطالعه خواهید کرد.

حضور منتخبین جشنواره دعا و اذان برتر در شورای عالی قرآن

 به گزارش اتقان، در روزهای گذشته، مدیریت تولید شورا میزبان منتخبین جشنواره دعا و اذان برتر بود که در ادامه مصاحبه با مهدی تیموری، مدیر جدید این حوزه را مطالعه خواهید کرد.

در ابتدا توضیح کوتاهی از جشنواره دعا و اذان بفرمایید.

به منظور شناخت استعدادهای برتر و در راستای ارتقاء وضعیت تولید و پخش ادعیه و اذان‌های فاخر از شبکه‌های مختلف رسانه ملی، شورای عالی قرآن از نیمه آذرماه سال جاری و مقارن با برگزاری چهاردهمین نشست تخصصی شواری عالی قرآن اقدام به برگزاری «جشنواره دعا و اذان برتر» نمود.

تا دهم اسفند ماه سال ۹۷ که پایان مهلت ارسال آثار بود، بیش از ۲۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید. در اواخر اسفند ماه، مرحله اول داوری انجام شد. در مرحله دوم که بعد از ماه مبارک رمضان بود، ۱۴ مؤذن و ۱۴ دعاخوان به مرحله‌نهایی راه‌یافتند. در این مرحله از ایشان خواسته شد، اثر جدید ارسال نمایند و سرانجام در اوسط مرداد ماه سال جاری، ۱۱ نفر به عنوان برترین‌ها انتخاب شدند تا در تهران و استودیو شورای عالی قرآن، جهت ضبط دعا و اذان حاضر شوند.

هدف از برگزاری این جشنواره چیست؟

یکی از اهداف شورای عالی قرآن، ارتقاء تولید و پخش ادعیه و اذان‌های فاخر از رسانه ملی، در چارچوب اصول و استانداردهای فنی و حرفه‌ای است. از دیگر اهداف این جشنواره، شناسایی افراد مستعد با توانایی و صلاحیت لازم در این زمینه است.

درباره برنامه منتخبین این جشنواره در روزهای حضور در شورای عالی قرآن توضیح دهید.

در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۱ و ۱۲ شهریور ماه، میزبان ۶ نفر از برگزیدگان و منتخبین بخش اذان این جشنواره از استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، یزد، اصفهان، خراسان رضوی و اردبیل بودیم.

در ابتدا، جلسه توجیهی با حضور کارشناسان تولید، استاد عباس امام جمعه، دکتر سعید رحمانی و آقای سید محمد کرمانی برگزار و پس از آن، تمرین سپس ضبط اذان در استودیو آغاز شد.

ضبط نهایی اذان‌ها باحضور محمد حسین سعیدیان که خود دارای دو اثر اذان با مجوز پخش سراسری است انجام شد.

برنامه شما برای اذان‌های ضبط شده در این دو روز چیست؟

انشاءالله بعد از انجام مراحل تدوین و دیگر موارد فنی، آثار ضبط شده به شورای نظارت ارسال و در صورت تصویب، به نحو مقتضی در رسانه ملی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، در مورد منتخبین بخش دعای جشنواره نیز هماهنگی شده تا در هفته‌های آینده، میزبان ایشان باشیم.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: