پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , آموزش و تبلیغ ١٥:٣١   1396/06/14 شماره خبر:  ١٦٢٨٩
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حرکت 250 کاروان شادی جشن ولایت علوی از بقاع متبرکه در روز عید غدیر/ضرورت فرهنگ سازی جشن و شادی اهل بیت در جامعه
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تبیین برنامه های این سازمان در عید غدیر گفت: همزمان با عید سعید غدیر بیش از 250 کاروان شادی مردمی به صورت گسترده از یک مکان مشخص در سطح شهرهای کشور به سمت بقاع متبرکه با اجرای سرودهای شاد و مدیحه‌سرایی و گل‌افشانی به حرکت در می آیند.

حرکت 250 کاروان شادی جشن ولایت علوی  از بقاع متبرکه در روز عید غدیر/ضرورت فرهنگ سازی جشن و شادی اهل بیت در جامعه

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان»، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی در گفت وگویی با تبریک ایام با سعادت دهه ولایت و امامت و با بیان اینکه برنامه های جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی همزمان با عید سعید قربان در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان کشور آغاز شده است اظهار داشت: در این راستا سازمان اوقاف به منظور ترویج فرهنگ علوی و ایجاد شادی و نشاط در سطح جامعه در سال جاری همزمان با عید سعید غدیر برای نخستین بار کاروان های شادی جشن ولایت علوی را از نقاط مشخص در شهرها و مراکز استان ها به سمت بقاع متبرکه راه اندازی می نماید.

معاون سازمان اوقاف با بیان اینکه اگر به دنبال ترویج ایمان و تقوا در سطح جامعه هستیم باید شعائر الهی از جمله پاسداشت غدیر را در جامعه نهادینه کنیم تصریح کرد: برنامه‌های حزن و اندوه و روضه خوانی و ذکر مصائب اهل بیت(ع) در کشورما به خوبی برگزار می گردد، ولی باید در زمینه شادی و سرور اهل بیت علیه السلام و پاسداشت اعیاد اسلامی و عیدالله اکبر عید سعید غدیر نیز کارهای اساسی و بنیادی انجام شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف در ادامه با اشاره به اینکه تنها با دید و بازدید غدیر احیا نمی‌شود، بیان کرد: باید برای احیاء غدیر، معارف غدیر را احیا کرد و راه اندازی کاروان شادی یکی از شعائر و به جهت اعلان شادی اهل بیت (ع) و تزریق فرهنگ شادی در سطح جامعه و مشارکت دادن عامه مردم است.

شرفخانی بیان کرد: امسال راه‌اندازی بیش از 250 کاروان شادی در قالب حرکت مردمی و به صورت گسترده از یک مکان مشخص همراه با اجرای برنامه‌ها و سرودهای شاد و نشاط انگیز و مدیحه‌سرایی، مولودی خوانی و گل‌افشانی و نیز برگزاری مراسم جشن در امامزادگان یکی از جمله ویژه برنامه های روز عید سعید غدیر است.

وی افزود: مدیحه‌سرایی، سرودخوانی جمعی، اجرای اشعار حماسی و ولایی، گل‌افشانی، عطرافشانی و اجرای برنامه‌های شاد؛ فضاسازی تبلیغی با محوریت غدیر و ولایت در طی مسیر کاروان شادی از دیگر اقدامات و برنامه های این کاروان ها است.

وی ضمن تاکید بر حضور سادات، به ویژه علماء و روحانیون سادات در پیشاپیش کاروان های شادی با شال سبز سیدی افزود: راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی و پخش شیرینی و شربت در مسیر کاروان های شادی از دیگر اقدامات این حرکت مردمی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف ادامه داد: همچنین درمسیر کاروان های شادی در بین  شرکت‌کنندگان، اقلام فرهنگی، پرچم و دسته گل توزیع خواهد شد و برگزاری مسابقه و اهداء جوایز به شرکت‌کنندگان این کاروان ها از دیگر برنامه های جذاب عید سعید غدیر است.

حجت الاسلام شرفخانی در پایان افزود: کاروان شادی پس از اجرای برنامه در مسیر مشخص در بقاع متبرکه معین شده حضور یافته و مراسم عید غدیر با قرائت قرآن، سخنرانی، مدیحه‌سرایی و شعرخوانی شاعران آئینی و قرائت بخشی از خطبه‌ی غدیر، به ویژه بخش پایانی خطبه (عهد ماندگار ـ بیعت عمومی) و قرائت میثاق نامه  پایان می یابد.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: