پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اجتماعی, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار اجتماعی, آموزش و تبلیغ, ایثار و شهادت, شهری و خانواده, مسابقه ١٥:٣٧   1395/09/16 شماره خبر:  ١٣٨٠٢
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حجت الاسلام محمدی:
خانواده نقش مهم و بنیادی در تبیین و ترویج فرهنگ وقف دارد
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست تخصصی نقش خانواده در توسعه و ترویج فرهنگ وقف گفت: وقف می‌تواند در موضوعاتی مانند کمک به دانش آموزان و دانشجویان نیازمند، کمک به ازدواج جوانان، یاری کردن دانشمندان در تولید علم و فناوری و ... نقش مؤثری ایفا کند.

خانواده نقش مهم و بنیادی در تبیین و ترویج فرهنگ وقف دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور «اتقان نیوز» حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه، وقف را سرمایه ای دانست که همه مردم می‌توانند از منافع آن بهره مند شودو خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود مردم موقوفات منفعتی داشته باشند چرا که این وقف به حفظ موقوفه و بهره مندی دیگران از آن کمک می‌کند.

رییس سازمان اوقاف کشور و امور خیریه در همین زمینه افزود: امروز مساجدی را در کشور داریم که موقوفاتی در اختیار ندارند تا بتوانند هزینه‌های خود را تأمین کنند.

حجت الاسلام محمدی تأکید کرد: نباید وقف در اذهان عمومی اشتباه دیکته شود، چرا که وقف تنها به موضوع عزاداری‌ها و مساجد و گورستان اختصاص ندارد بلکه در موضوعات دیگری هم وجود دارد و باید شاهد موقوفات جدیدی در این عرصه‌ها باشیم.

وی ابراز کرد: بیش از 1000 مرکز درمانی موقوفه در کشورداری‌ام که 30 بیمارستان آن در تهران وجود دارد و کسی نیز از وقف بودن آن‌ها خبر ندارد.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: وقف می‌تواند در موضوعاتی مانند کمک به دانش آموزان و دانشجویان نیازمند، کمک به ازدواج جوانان، یاری کردن دانشمندان در تولید علم و فناوری و ... ورود پیدا کند.

وی همچنین با اشاره به موضوع وقف جمعی، این نوع وقف را یکی از وقفهای اثر بخش در کشور دانست و خاطرنشان کرد: در این وقف هر کسی می‌تواند با مقدار پولی که دارد همگام با افراد دیگر اموالشان را وقف کنند، از این مقدار مال، وسایل و ابزارهای کارخانجات خریداری می‌شود و از منافع آن در امور خیر بهره گیری خواهد شد.

حجت الاسلام محمدی به وقف در علم و فناوری نیز اشاره و بیان کرد: این نوع وقف مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است، در این وقف به جوانانی که برای تولید علم و فناوری گام بر می‌دارند کمک می‌شود و آن‌ها حمایت می‌شوند.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه داشتن هوای پاک و محیط زیست سالم را یکی دیگر از مصادیق وقف دانست و تصریح کرد: اگر موقوفه ای باشد که به رانندگان کم بضاعت کمک کند تا بتوانند خودروهایشان را تعمیر یا تعویض کنند ما دیگر هوای آلوده در کشور نخواهیم داشت و این نیز خدمتی مطلوب به مردم است.

وی نقش زنان را در افزایش موقوفات کشور مهم توصیف کرد و گفت: زنگ وقف باید در خانواده‌ها به صدا در آید، زنان می‌توانند در خانواده‌ها برای ایجاد موقوفات جدید تبلیغ کنند و به طور قطع نقش آن‌ها سازنده و مهم خواهد بود.

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: