پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  گزارش, اخبار برگزیده روز , موسسات عضو ١٤:٠٧   1396/09/19 شماره خبر:  ١٧٠٠٧
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
اتقان گزارش می دهد؛
ادغام اتحادیه های استانی چالش ها و فرصت ها
با تمام شدن پرونده ادغام اتحادیه های استانی بعد چهار سال کشاکش و پیگیری مدیران و موسسات قرآنی منتظر برگزاری مجمع کشوری بوده و چشم امیدشان به فعالیت های پیش روی این اتحادیه و یکی شدن و جلوگیری از موازی کاری است.

ادغام اتحادیه های استانی چالش ها و فرصت ها

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان»؛  ادغام اتحادیه های استانی از بعد از چهار سال کشاکش و پیگیری و تصویب اساسنامه های اتحادیه مدغم از اوایل مرداد در استان ها آغاز شد.

ادغام اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی و اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت در چند سال اخیر مورد بحث و بررسی در بسیاری از نشست‌ها و جلسات قرار داشت تا اینکه در دو سال اخیر با هدفمند شدن اقدامات صورت گرفته و همچنین تشکیل هیأت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت ادغام دو اتحادیه قرآنی مسیر جدی‌تری را طی کرد.

که البته سرعت این کار بسیار کند بود.امسال نیز با برگزاری جلسات منظم این هیأت و همیاری مسئولان و اعضای آن گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته شد تا جایی که اواخر بهار سال جاری مصوب شد تا به منظور ادغام دو اتحادیه قرآنی ابتدا اتحادیه واحد استانی شکل گیرد تا پس از ادغام اتحادیه‌های استانی، تکلیف اتحادیه مدغم استانی نیز مشخص شود.در جلسات هیأت رسیدگی به امور مؤسسات قرآن و عترت مقرر شد از 5 مردادماه مجمع عمومی طبق زمان‌بندی در استان‌ها آغاز شود که این برنامه‌ها تا 28 مهرماه ادامه داشت.

در این حین بعضی از استانها با تشکیل جلسات منظم هیات مدیره پیش رفته و برخی دیگر حتی تشکیل جلسه نداده اند.بنظر میرسد روند ادغام کشوری تا بهمن ماه به طول بیانجامد و باید دید تا آن زمان اتحادیه  های استانی به چه شکل این اقدام را تبدیل به فرصت کرده و یا با آن چالش برخورد میکنند.

بر همین اساس با مشخص شدن هیات مدیره و مدیران عامل و اعضای علی البدل استانها پرونده اتحادیه های استانی به سرانجام رسیده و باید منتظر برپایی مجمع کشوری و نهایی شدن ادغام اتحادیه ها باشیم.


سمنان

مجمع عمومی مشترک اتحادیه مدغم قرآنی استان سمنان جمعه، ۲۱ مهرماه، برگزار شد.

در این مجمع ۳۱ مؤسسه از ۳۹ مؤسسه واجدالشرایط حضور یافتند که در انتخابات قرآنی سمنان، با رأی اعضاء، محمد ابراهیمی، سیدروح‌الله طاهری، مهدی قاسمی، سکینه عجم و حسن شرف‌الدین بیشترین آرا را کسب کردند و به عنوان اعضای هیئت مدیره و سیدامیر تقوی، محمدعلی حیدری و رضا شریفی به‌عنوان علی‌البدل انتخاب شدند.


خوزستان

انتخابات هیئت مدیره مجمع عمومی اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی مردمی استان خوزستان   جمعه ۲۱ مهرماه برگزار شد.

سید عادل شیبی، محمود حمیداوی، فاطمه حقیقی، سیده مریم موسوی زاده، علی کوثری زاده، رضا علیپور، زهرا پورکاوه، خیریه عچرش، عبدالامام حمادی به عنوان اعضای اصلی و آقایان احمد جمشیدپور، سیدعلی موسوی و حسین احمدی به عنوان اعضای علی البدل هیئت مدیره انتخاب شدند.


مرکزی

پنجشنبه، ۲۰ مهرماه برگزار شد که سیدمحمد خاتمی‌نژاد، پیمان عین‌القضات، رضا کوچکی، مجید احمدی، حسین محمدی هزاوه به عنوان هیئت مدیره اصلی و مریم سعیدی، علی شیخی و فهیمه فیاضی به عنوان عضو علی‌البدل  منتخب شدند.


خراسان جنوبی

مجمع انتخابات اتحادیه مدغم قرآنی استان خراسان جنوبی، پنج شنبه 20 مهرماه برگزار شد بر این اساس، محمد الهی، حسن یعقوب پور، سیده زهرا موسوی، رضا قربانی و هادی مساح به عنوان اعضای اصلی و لیلا پرویزی، جعفری و خراشادی‌زاده به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند حسن یعقوب پور به عنوان رئیس هیئت مدیره، رضا قربانی به عنوان نایب رئیس، هادی مساح به عنوان منشی، سیده زهرا موسوی عضو و محمد الهی به عنوان مدیر عامل و عضو هیئت مدیره اتحادیه مدغم انتخاب و منصوب شدند.


یزد

 

مجمع عمومی به منظور انتخابات هیئت مدیره اتحادیه قرآنی مدغم، ۳۱ شهریورماه در یزد برگزار شد.   بر این اساس، محمد شایق ، حسین قادری ، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا مطهریان، محمدرضا خوشنویس ، محمدکاظم جوکار ، محمدرضا حسینی مهرداد قدیریان اعضا اصلی هیئت مدیره و فاطمه پورآبیار با ، طیبه نصیری با و بی‌بی فاطمه میرخلیلی به عنوان اعضا علی‌البدل هیئت مدیره انتخاب شدند.

درخصوص چالش ها و فرصت های ادغام اتحادیه استانی و ارایه گزارشی جامع  گفت:  به طور کلی 31 شهریور فرایند اتحادیه مدغم استان یزد انجام شد که در اولین جلسه هیات مدیره مدیرعامل رییس و نایب رییس و منشی جلسه تشکیل  و با تشکیل  پنج جلسه هیات مدیره آن  پایه گذاری بسیار خوبی برای آینده جامعه قرآنی استان یزد کرده است..

وی در ادامه افزود: تعدد متولیان خصوصی در حوزه  موسسات مردمی قرآنی در سالهای متوالی کشور معضلی گریبانگیر  بود که موازی کاری و یا توزیع موازی بودجه ها و تزاحم در عملکرد فعالیت اتحادیه ها آسیب های زیادی را به بدنه جامعه قرآنی وارد می آورد.

قادری با تاکید برا اینکه جای موزاری کاری بعد از ادغام گرفته می شود عنوان کرد: بعد از ادغام  با تصدی یک متولی قرآنی در استان فعالیت های  موازی  گرفته شده  و تمام دستگاه های فرهنگ ی اتحادیه مدغم را به عنوان نماینده قرآنی استان می شناسند که این خود می تواند از لحاظ تخصیص اعتبارات و جذب آنها اقدامات خوبی انجام شود.

ارییس هیات مدیره اتحادیه مدغم استان یزد در خصوص اتاق فکری منسجم عنوان کرد: تخصصی کار کردن در ارتباط با موضوعات قرآنی مبتلا به هر استانی است یعنی اتاق فکری منسجم با کارشناسانان زبده هر استان که ظرفیت ها و مشکلات را بسنجد برنامه ریزی کند و اعمال کند اگر اعضای هیات مدیره مدغم وقت بگذارند و دنبال مشکلات موسسات باشند ادغام میتواند منجر به پیشرفت چشمگیری بیشتر فعالیت های قرآنی شود.

قادری با تاکید بر اینکه ادغام میتواند بستر تعریفی و تنظیم فرآیند های بودجه ای را فراهم آورد ادامه داد: بودجه ها باید به سمت طرح محوری برده شود اتحادیه ها و نهاد های متولی امور قرآنی به جای اینکه بودجه مصرفی به نهاد های قرآنی دهند تا صرف هزینه های جاری و تمام شود باید به  فکر مطالبه طرح های فاخر قرآنی از اتحادیه ها باشند تا اتحادیه ها نیز  از اعضای خود که موسسات هر استان میباشد مطالبه کنند. کمیته ای میخواهد طرح ها بررسی شود و پیشینه ای از آنها بررسی شود و آسیب شناسی گردد و بعد از آنها بودجه توزیع شود.

وی در ادامه تاکید کرد: در واقع میتوان گفت فرآیند های بودجه ای   بدرستی تنظیم و تعریف نشده ولی  ادغام اتحادیه بستر این تعریف و تنظیم را فراهم کرده تا متولیان دولتی مثل سازمان تبلیغات دارالقرآن معاونت قرآن و عترت هم نهاد های استانی مثل ادارات اوقاف استانداری در توزیع بودجه با اتحادیه همکاری کنند.

قادری با تخصیص اعتبارات به اتحادیه ها افزود: با تخصیص اعتبارات هم یک طرح فاخر در سراسر کشور اجرا می شود و هم بودجه ها در اتحادیه  با اختصاص این بودجه ها تقویت میشوند.


بوشهر

 پنج شنبه 13 مهر، مجمع عمومی مشترک اتحادیه  استان بوشهر برگزار شد.

 انتخاب 5 عضو هیات مدیره و 3 بازرس برگزار شد، رضا نجفی،ابراهیم مرادی،احمد زارعی، زهرا کشاورزنیا، علی میرشکاری به عنوان اعضای هیات مدیره و اعضای علی البدل  نیز  لیلا بهمیاری ،  محمد ادیب نیا و اکبر پور آزاد ، علی سلیمانی، مهدی دقانیان انتخاب شدند.

زهراکشاورزنیا عضو هیات مدیره اتحادیه استان بوشهر با اشاره به اینکه ادغام هم یک فرصت است و هم چالش گفت: اگر اهداف مدغم بودن که همدل و هم صدا  بودن به رسیدگی مشکلات موسسات باشد اجرا نشود لطمه اش بیشتر است.

عضو اتحادیه بوشهر در ادامه  تصریح کرد: اگر مدغم این است که یک صدا شویم خوب است برای مشکلات برنامه ریزی کنیم خوب است اما اگر هر کس حرف خودش را بزند این جز آفت برای موسسات نیست و ما نیز تا بحال ادغام شدن را در اتحادیه استان بوشهر شاهد نبوده ایم چرا که اگر بخواهند وابسته به نهاد وسازمان هاباشند هیچ وقت یکی نخواهند شد علی الخصوص ارشاد و سازمان تبلیغات که هیچ وقت هم صدا نشده اندولی اگر ادغام بخواهد یکی بودن را برساند باید هم صدا شدن را یاد گرفت.

وی با ابراز گلایه از اتحادیه مدغم استان افزود: اولین کاری که باید در اتحادیه مدغم انجام شود شناسایی موسسات، ساماندهی موسسات نسبت به فعالیت آنها سطح بندی و ارزیابی موسسات فعال وراکد است.

 

کشاوررزنیا ادامه داد: از لحاظ تجهیزات رتبه بندی شوند که اینها کارهای اولیه ای است که باید انجام و شناسایی   و برنامه ریزی شود هر منطقه  در بوشهر هم بنا به نیازهای خود به آن برنامه ریزی شود به عنوان مثال یک منطقه ای نیاز به برنامه های پاسخگویی به شبهات دارد و یک منطقه ای نیاز به بازگو کردن بیشتر بحث حجاب و عفاف دارد منطقه ای دیگر به مسایل اجتماعی و اعتیاد دارد و اینها با توجه به کاربردهایی که قرآن در زندگی هعر فرد می تواند داشته باشد متفاوت بوده و باید موسسات قرآنی باید به کاهش این آسیب ها فکر کنند.

 

 

لرستان

مجمع عمومی اتحادیه‌های مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت لرستان، جمعه، 24 شهریورماه در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی برگزار شد.بر همین اساس، حجت‌‌الاسلام مهدی امیدیان، مهتاب سیاه‌تیری، فاطمه چراغی، مجتبی پادروند، حسین‌علی قائد رحمت به عنوان اعضای اصلی و فریبا کشوری، محمدرضا جهان‌نژادی و خدیجه بهاروند به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.همچنین اعضای اصلی هیئت بازرسی شامل هادی بوالحسنی باغجمالی، فاطمه حسن‌وند و اکرم یاراحمدی است و مژده سپهوند به عنوان عضو علی البدل است.

همدان

مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات قرآنی و تشکل‌های قرآن و عترت همدان، پنج‌شنبه، ۲۳ شهریورماه برگزار شد. براساس اکثریت آرای مأخوذه در این مجمع، هاشم سعیدی‌شکوه، جواد سعیدی، رضا رجبی، بنفشه منوچهری و اعظم عارفی به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و محمدجواد مظفرپور، لیلا ترکمان و مریم مینایی به عنوان اعضای اصلی هیئت بازرسی انتخاب شدند.

قم

اولین مجمع عمومی مشترک اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی استان قم، 22 شهریورماه برگزار گردید بر این اساس، آقایان حبیب الله عزیزی، حسین اجرایی رضازاده، برزگر پیشه، کریمی، نقیبی فرد، صبوحی، محمودیان و زینب السادات جواهری به عنوان اعضای هیئت مدیره منصوب شدند.همچنین آقای ابراهیمی، لیلا پوربافرانی، حوراءحسینی به عنوان اعضای هیئت بازرسی این استان انتخاب شدند.

آذربایجان غربی

 مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های قرآنی مدغم استان‌ آذربایجان غربی پنجشنبه، برگزار شد بر اساس این گزارش، منصور اكبري،  سعيد كريم زاده حق، محسن رضايي، عباس نوري، ژيلا فرج پور،غلام رضا عليزاده ، مهدي كاتب، حميد منصور افشار، مريم حمزه نيا، علي فرهادي ، خديجه خيري، محمد منصرف به عنوان اعضای هیئت مدیره اتحادیه استان آذبایجان غربی منتخب شدند.همچنین حامد بيرام، شيرين سعيدي، منصوره فلاحت به عنوان اعضای بازرس بازرس این استان انتخاب شدند.

اردبیل

مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های قرآنی مدغم استان‌ اردبیل طبق تقویم زمانبندی تشکیل مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های استان‌ها، جمعه ، 17 شهریورماه.بر همین اساس هیئت مدیره استان اردبیل به ترتیب  محمودفلاح، خانم حورزاده ، گلی حاتمی ، سیدمحمد ذکی نقیب، محمودصفری به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب شدند.خانم حامدی ، علی رضایی به عنوان بازرس و  ناصرآزاد به عنوان عضو علی البدل انتخاب شد.

خراسان شمالی

 مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های قرآنی مدغم استان‌ خراسان شمالی، نهم شهریورماه سال جاری برگزار شد.در این انتخابات ۱۵ نفر برای هیئت مدیره در جلسه به ترتیب، لیلی شکرانی، مدینه قاسمی، محبوبه حسینی، هاجر هاشمی مکرم  و رمضانعلی ایزانلو به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و احمد قلیزاده و فاطمه آدینه پور  اعضای علی‌البدل هیئت مدیره، انتخاب شدند.

قزوین

طبق تقویم زمان‌بندی تشکیل مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های استان دوم شهریورماه، قزوین برگزار شد.به ترتیب آراء مصطفی فضلعلی، محمد نیکی، محبوبه شمسی، گل جهان زارعی، سلیمان بهاری به عنوان اعضای هیئت مدیره و فاطمه نوروزی، سارا نوروزی و سیدمحمد حسینی به عنوان هیئت بازرسی به مدت سه سال انتخاب شدند.

محبوبه شمسی نایب رییس اتحادیه مدغم استان قزوین و مدیر عامل موسسه شهدالرحمه در خصوص ادغام اتحادیه های استانی گفت: یک جلسه تشکیل شده و کارهای ثبت آن به اتمام نرسیده و تنها اعضا مشخص شده تا کارهای ثبت انجام شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نقش اتحادیه های استانی در حل مشکلات موسسات افزود: اگر یکپارچگی و اتحاد و وحدت باشد کمک بزرگی به موسسات می کند این یکپارچگی  و هم  بستگی به هر دو گروه دارد ارشادی ها فکر نکنند  که گروه دیگر قرار است کار را به نفع خودشان بزنند و یا بالعکس.

شمسی ادامه داد : منتظر ثبت هستیم  و با مدیرعامل اتحادیه صحبت هایی شده  نامه های آنها زده شده و تا یک ماه دیگر امیدواریم کار به سرانجام برسد.

 

نایب رییس اتحادیه مدغم استان یزد در خصوص کمک ادغام به موسسات اظهار کرد: تعادلی که در گذشته برای برنامه ها و بودجه های قرآنی  وجود نداشت در توزیع بودجه در گذشته گرایشی که در پخش آن وجود داشت مشخص نبود را میتوان بعد از این زمان مشخص کرد که باید دید بودجه ای به کارهای قرآنی تعلق میگیرد یا خیر در واقع تنها جایی که ادعایی داریم و تفاوت نیز قایل میشویم کارهای قرآنی است.

البرز

نخستین مجمع عمومی اتحادیه تشکلها و مؤسسات قرآنی مردم نهاد استان البرز، جمعه 2 شهریورماه  برگزار گردید.

اعضای اصلی هیئت مدیره:منصوره معصومی اصل، حسین قضاتلو، حسین شائیلوزاده،عزت اله خلیلی قیداری، حمیده سلجوقی و اعضای علی البدل هیئت مدیره محمود دهقاندار، امیر فضلعلی، اکرم غلامی اعضای اصلی هیئت بازرسی:محسن دایی حسینی،  پروین احمدزاده، عطیه افخمی و عضو علی البدل هیئت بازرسی مریم اردشیری منتخب شدند.

 خراسان رضوی

اولین جلسه اتحادیه مدغم تشکل ها وموسسات قرآن وعترت استان خراسان رضوی جمعه سوم شهریورماه برگزار شد.

محمد جواد پناهی، خانم برغمدی، خانم رفیعی، حجت الاسلام عزیزی، خانم معاشرتی، خانم توکلیان، حجت الاسلام مجیدی، خانم اسعدی، حجت الاسلام ذبیحی، حجت الاسلام عابدینی و آقای حیدری به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب شدند. همچنین محمدرضا داوود آبادی، مصطفی حسنی کارگر، مهدی مقامی به عنوان عضو علی البدل این مجمع انتخاب شدند.

محمد جواد پناهی عضو هیات مدیره اتحادیه مدغم استان خراسان رضوی در خصوص ادغام اتحادیه های استانی،گفت: اتحادیه استانی خراسان رضوی از آنجاییکه  هنوز ساز و کار مشخصی تدوین نشده است بیشتر در طرح و برنامه ها کار و اهدافی را معلوم کرده و با مشخص کردن کارگروه هایی تخصصی سعی در بحث و بررسی بیشتر در این زمینه دارد.

پناهی در خصوص کارگروه های این اتحادیه افزود: برای کارگروه ها یازده هدف مشخص شده است که در خصوص پیگیری وضعیت و مشکلات موسسات ، در   قاریان و جامعه قاریان و رسیدگی به کار آنها  و دیگری  در ارتباط با بیمه قرآنیان بوده و فعلا در این زمینه ها بحث و بررسی می شود.

پناهی در پاسخ به سوالی مبنی برکمک ادغام اتحادیه های استانی به موسسات تصریح کرد: با ادغام موسسات قرآنی سازمان تبلیغات و ارشاد از موازی کاری جلو گیری کرده و  اتحاد و همدلی بیشتر بین مدیران بوجود میآید و همه زیر نظر یک اتحادیه واحد هستند و این اتحاد برای پیشبرد اهداف بسیار کمک شایانی خواهد کرد.

وی عنوان کرد: چون ابتدای کار است و هنوز برخی مسایل شفافیت آن مشخص نشده است در آینده همدلی بیشتر شده و موسسات و جوامع قرآنی این اتحاد را بیشتر احساس خواهند کرد.

پناهی در ادامه با اشاره به اینکه اعضای اتحادیه همگی از دلسوان و مدیران قرآنی هستند عنوان کرد:در اتحادیه کسانی که آمدند همگی جزوی از موسسات هستند یا ارشادی بودند و یا تبلیغاتی و جدای از موسسات نبودند و خودشان بخاطر درک مشکلات مدیران قرآنی موسسات  تمام قصدشان خدمت به قرآن و کمک حل مشکلات آنان خواهد بود.

 

عضو هیات مدیره اتحادیه مدغم استان خراسان رضوی ادامه داد: بودجه ای که به اتحادیه تعلق بگیرد خیلی از کارها را میتوان انجام داد اما اگر مثل قبل چیزی در اختیارشان نباشد انتظارات ساده  هم برآورده نخواهد شد چرا که همه اعضای هیات مدیره از بطن موسسات و درد کشیده هستند و به عشق کار برای قرآنیان آمده اند.


زنجان

  مجمع عمومی اتحادیه تشکل ها و موسسات مردم نهاد قرآن و عترت استان زنجان  3 شهریور ماه  برگزار گردید.

بر همین اساس افراد ذیل به ترتیب آراء بعنوان اعضای هیئت مدیره از سوی مدیران موسسات قرآنی استان زنجان انتخاب شدند:آقایان محمود رنگرز، آقای محمدعلی عباسی، ولی اله رحیمی، سیدحسن موسوی، روح اله قاسمی به عنوان اعضای اصلی انتخاب شدند.همچنین سعید امانلو، قاسم جعفری به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

 ولی الله رحیمی مدیر دارالقرآن زنجان و عضو هیات مدیره اتحادیه مدغم استان زنجان گفت: هنوز سازو کار مدغم برایمان فراهم نیست در واقع همان سازو کار قبلی ولی اعضا مشخص شده انتخابات شده و افراد منتخب دو جلسه نیز برگزار کردند.

 وی با بیان برگزاری سه جلسه هم اندیشی اتحادیه مدغم افزود: دو سه جلسه اتحادیه مدغم تشکیل شده است که به عنوان عضوی از هیات مدیره از اتحادیه اگر این کار سازماندهی و مدیریت متمرکز شود خوب است ولی ااگر مثل سابق انجام شود و همه چیز به عهده افراد گذاشته و با دخل و تصرف در تصمیمات این اتفاق بجایی نخواهد رسید.

 بعضی از بخشنامه‌ها بدست نمی‌رسد و اگر می‌رسد قابل اجرا نیست کمتر کارشناسی شده و اگر اینها متمرکز شود برای هر استان یک برنامه مجزا با هدایت مرکز باشدقابل اجرا خوااهد بود.

 رحیمی با مشکلات مطرح شده در بحث اتحادیه مدغم افزود: هنوز باوری بر تشکیل اتحادیه‌ای در مرکز نیست و ابهامی در خصوص اینکه کجا می‌خواهد باشد و آیا محقق می‌شود و یا ممکن است دیگر کسی مسئولیتی را تقبل نکند در واقع متصدی رفع و رجوع مشکلات برای اتحادیه‌های استانی کاملاً مبهم است.

 وی ادامه داد: ادغام اتحادیه‌های استانی اگر از سوی اتحادیه مرکزی حمایت‌های مادی و معنوی و پشتوانه‌ای برنامه داشته باشد می‌تواند به نفع مؤسسات باشد در حال حاضر هر موسسه‌ای بر اساس سلیقه خودش کار میکندو اگر هر موسسه‌ای بر اساس آنچه که از توامندی هایش برنامه ریزی کرده و انجام دهد و ارائه کند بهره ورزی آنها بالا می‌رود.

 

 رحیمی با تاکید بر نظارت تصریح کرد: مؤسسات رها شده‌اند و هر موسسه‌ای در هر گوشه و کناری با تشخیص خود هر کاری را که احساس کند ضروری است انجام می‌دهد بدون اینکه کسی نظارت داشته باشد که اگر اتحادیه نظارت داشته و حمایت کند مؤسسات نیز سرو سامان می‌گیرند.


هرمزگان

مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های قرآنی در استان‌ها طبق اعلام دبیرخانه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی در هرمزگان نیز روز گذشته، 27 مردادماه برگزار شد.براساس آرای مأخوذه نیز رضا ساعد، معصومه امیرزاده، ناصر جعفرزاده، عباس احمدی‌نیا و راضیه خدیر به عنوان اعضای اصلی و لیلا غلامحسینی، فیروزه بندرجاء و علی جعفری‌پور به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

کرمان

  پنج‌شنبه، 26 مردادماه، مجمع عمومی اتحادیه استان کرمان، برگزار شد.به ترتیب آرای مأخوذه، محمدهادی قهاری، اکبر سلطانی، سید حمید رضا توحیدی، محمدرضا توحیدی پور،  محمدعلی مشهدی،  هاشم سلطان نژاد،  سیدرضا دریجانی،  مرضه عرب نژاد و مصطفی نیک ورز به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و  نرگس شیخ اسدی، عزیز حیدرآبادی و نیره ولندیاری به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.  

 سیستان و بلوچستان

 تقویم زمان‌بندی تشکیل مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های استان‌ها، پنج‌شنبه، 26 مردادماه، مجمع عمومی اتحادیه استان سیستان و بلوچستان، با حضور 24 مؤسسه قرآنی  برگزار شد.به ترتیب آرای مأخوذه، آقای سید مهدی پورموسوی،  خانم صفرزایی،  آقای برو سان،  آقای سجادی و  آقای کشاورز به عنوان پنج عضو اصلی هیئت مدیره و آقای سیدعباس موسوی،  آقای خمر و  خانم صباغی به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

گلستان

مجمع عمومی استان گلستان، جمعه، ۲۰ مردادماه  برگزار شد که سیدمرتضی حسینی امین، سیدمحمد حسنیی واعظ، آمنه افتخارالدین، محترم قلی‌پور و تاج‌محمد قریشی به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و فاطمه کریمی، علی‌اصغر زنگنه به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند. سیدنفیسه حسینی واعظ، سیدسکینه موسوی، سمیه حق پرست به عنوان اعضای اصلی هیئت بازرسی و یک نفر نیز با حداکثر آراء به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند. همچنین این انتخابات برای مدت سه سال انجام گرفت.

  گیلان

  مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های استان‌ گیلان، پنج‌شنبه، ۱۹ مردادماه،  برگزار شد.به ترتیب آرای مأخوذه، امیرحجت مرادی، سیف‌الله مسرور، سیدرضا قوامی، فاطمه نظیفی، سیدهاجر طباطبایی از اعضای پنج نفر اصلی هیئت مدیره و زهرا رضایی و خدیجه سلکی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.همچنین به ترتیب آرای اخذ شده برای هیئت بازرسی افسون ساسانیان، رقیه شکوری و محمدرضا طالبی به عنوان اعضای اصلی و محمد منزوی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

  کهگیلویه و بویراحمد

  نخستین مجمع عمومی اتحادیه تشکل‌ها و موسسات مردمی ـ فرهنگی قرآن و عترت در استان کهگیلویه و بویراحمد، جمعه  13 مردادماه برگزار گردید براین اساس، نتایج رای گیری و شمارش آرا انتخابات اعضای هیئت مدیره اتحادیه مدغم استان به شرح ذیل است:محسن رضایی، ضرغام بهنام مقدم، سعید محمودی، کشواد جمالفرد، محمود آسن به عنوان برگزیدگان هیآت مدیره ؛   زواره عرفانی ، پری جبار کیش  اعضای علی البدل هیئت مدیره؛ سید محمد ظاهر سیاوش ، زینب خلقی اصل ، رعنا رضایی  برگزیدگان هیئت بازرسی  و زهرا رسایی نیا  عضو علی البدل هیئت بازرسی است

  اصفهان

مجمع عمومی موسسات مردمی ـ فرهنگی قرآن و عترت در استان اصفهان ، پنج شنبه 12 مردادماه تشکیل شد.

 محسن رضوانی، مجتبی حسن زاده، مرتضی نیکزاد، حسین خاکساری هرندی،مصطفی ادیب، محمدرضا علاء الدین، علی فضیلتی به عنوان هیات مدیره انتخاب شدند.

 

 کرمانشاه

نخستین مجمع عمومی اتحادیه استان کرمانشاه، جمعه ششم مردادماه  تشکیل شد. حجت محمودی ، مرتضی هامانی  ، علیرضا احمدی ، لیلا صندوقی ، محمدباقر عزیزی،مژگان آزادی به عنوان اعضاء اصلی هیئت مدیره  بتول موزون ، زینب کسعلی زاده ،لیلا بایست  به عنوان اعضاء علی البدل هیئت مدیره انتخاب شدند.

 

ایلام

نخستین مجمع عمومی مشترک اتحادیه استان‌ها، امروز پنجشنبه ۵ مردادماه در ایلام برگزار و اتحادیه مدغم تشکیل شد.

اسامی اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت ایلام به این شرح است: نسرین کسعلی نفر اول، مهدی چناری نفر دوم، سهام مرادخانی نفر سوم، فرج اله خدامرادی نفر چهارم و زهرا مرادی پور نفر پنجم و همچنین صغری حیدری نفر اول علی البدل، زهرا الیاسپوریان نفر دوم علی البدل و لیلا عزیزی نصاری نفر سوم علی البدل انتخاب شدند.

آذربایجان شرقی

 مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های قرآنی مدغم استان‌ آذربایجان شرقی  طبق تقویم زمانبندی تشکیل مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های استان‌ها، پنج‌شنبه، 16 شهریورماه ، برگزار شد.

بر اساس این گزارش محمدحسین بلاغی، نیک مرد،هادی،حسین قربانی، باوردی، افسربیگی، محمودی ، به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره و نادرقاسمی و منصوری به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

فارس

 مجمع عمومی مشترک اتحادیه‌های قرآنی مدغم استان‌ بوشهر  ، 13 مهرماه ، برگزار شد.

گفتنی است، براساس رأی گیری صورت گرفته، علیرضا شاهسونی، زهرا کرباسی، امیر قتح پور، جهانبخش صالحی، مریم میرزاده به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و آقایان ایزدی، پارسا و اسلامی به عنوان اعضای علی البدل هیئت مدیره انتخاب شدند.

امیر فتحی پور نائب رئیس اتحادیه تشکلهای قرآنی استان فارس در خصوص ادغام اتحادیه های استانی ، گفت:توانمند سازی اجرایی مدیریتی وتخصصی تمام موسسات استان بصورت یکسان از جمله برنامه های اتحادیه های استان فارس  است.

وی همچنین درخصوص برنامه های دیگر این موسسه افزود:بهره گیری ازمشاوره نخبگان ومتخصصین فن درکنار هیات مدیره و پایبندی به ضوابط قانونی خصوصا درزمینه مسائل مالی و اجرای طرحها همراه با  جدی بودن موضوع بازرسی هم درزمینه مسائل مالی وهم درخصوص محتوای طرح های مصوب موسسات از مسایل کلان در افق پیش روی اتحادیه استانی فارس می باشد.

فتحی پور در خصوص ارتباط با شخصیت های حقیقی و حقوقی افزود:ارتباط با شخصیت های حقوقی وحقیقی موثر استان وکشور به گونه ای که هریک ازاعضای هیات مدیره باهماهنگی  درحد توان ومقدورخود نسبت به این امر اقدام نموده به نحوی که ثمره این پیگیری شامل تمام موسسات استان بصورت یکسان گردد از مصوبات هیات مدیره استان فارس بوده است.

وی در خصوص دیگر مصوبات ادامه داد: همچنین جلوگیری ازورود دستگاههای دولتی به مسایل اجرایی موسسات وحفظ شخصیت مردمی بودن اتحادیه وموسسات زیرمجموعه و بهره گیری دائم ازنظرات پیشنهادات وانتقادات موسسات مردمی استان ونهادهای قرانی استان درراستای تصمیم گیری بهتر واجرای مطلوب مصوبات به همراه  هماهنگی کامل وتوام باتصمیم جمعی جهت نحوه حضور درمجمع عمومی کشوری از دیگر اقدامات اتحادیه مدغم استان فارس است.

فتحی پور با اشاره به اقدامات و تلاش برای شناساندن جامعه قرآنی تصریح کرد: تلاش درجهت ارتقاءجایگاه موسسات قرآنی از منظر عمومی به لحاظ آموزشی ،علمی ،تربیتی و تلاش جهت ارتقاء جایگاه اجتماعی والگو سازی  اساتید, پیشکسوتان ,قاریان و حافظان قرآن در بین افرادجامعه تمام انگیزه هیات مدیره برای فعالیت در این اتحادیه است.

نایب رییس اتحادیه تشکل های قرآن و عترت استان فارس ادامه داد:ادغام موسسات وتشکلهای استان باعث انسجام بیشتر وپرهیزازتشتت و ایجاد وحدت رویه درمدیریت کلان انهاست که طبیعتا می بایست موجب هدف مندی بیشتر طرحهای قرآنی استان درراستای ارتقاء وترویج فرهنگ قرآنی است که بودجه ها نیز هدفمند تر به این طرحها وموسسات فعال تعلق گیرد.

فتحی پور حل مشکلات را مهمترین وظیفه اتحاده دانست و مطرح کرد:  یقینا مهمترین وظیفه اتحادیه استانی حل مشکلات موسسات قرآنی وهموارکردن مسیر فعالیتهای آنهاست که دراین راه باید بانگاه کلان وبرنامه ریزی دقیق واستفاده ازنظرات وتجارب مدیران موسسات اقدام نمود.

 

 

وی در پایان گفت : اتحادیه استانی فارس جهت حل مشکلات موسسات خصوصا مسایل مالی اقدامات ورایزنی هایی را  با نهادهای قرآنی استان وشخصیتهای حقیقی وحقوقی موثراستان آغاز نموده ضمن آنکه درصدد هستیم باتک تک مدیران موسسات جلسه حضوری برگزارکنیم تا هم ازنظرات آنها بهره مند شویم هم مشکلات آنها را از نزدیک شنیده وهم توانایی های آنها را برای واگذاری طرح های قرآنی بسنجیم.

 

 

 

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: