پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  گزارش, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٢:٠٦   1396/11/30 شماره خبر:  ١٧٨١٧
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
اجرای طرح حفظ قرآن کریم در دستورکار نهادهای فرهنگی و قرآنی
جلسه مشترک شورای اندیشه ورزان شبکه با ستاد ملی حفظ قرآن کریم پیرامون بررسی راهکارهای ترویج و تبلیغ حفظ قرآن کریم برگزار گردید.

 

اجرای طرح حفظ قرآن کریم در دستورکار نهادهای فرهنگی و قرآنی

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور «اتقان» جلسه مشترک شورای اندیشه ورزان شبکه قرآن و معارف سیما متشکل از محمدحسین محمدزاده، حجج اسلام والمسلمین محمدی، حشمتی و عرفاتی، سعید مقیسه، سید علی سرابی و امیر عربلو با مسئولین ستاد ملی حفظ قرآن کریم پیرامون بررسی راهکارهای ترویج و تبلیغ حفظ قرآن کریم برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر محمدزاده مدیر شبکه قرآن و معارف سیما و رئیس شورای اندیشه ورزان این شبکه از تصویب طرح حفظ قرآن کریم در پنج حوزه خبر داد و گفت: مسابقه تلویزیونی حفظ، آموزش حفظ، معرفی ستارگان و الگو سازی در این زمینه، اطلاع رسانی از فعالیت‌های حفظ نهادهای مختلف، مباحث تبیینی حفظ و بحث آینده حافظان قرآن کریم از مواردی می‌باشد که در جلسات شورای اندیشه ورزی مورد تصویب و تأیید قرار گرفته است و رسانه ملی با تمام ظرفیت در خدمت این طرح و اجرایی شدن آن می‌باشد.

محمد زاده با بیان اینکه طبق نظر شورای اندیشه ورزان شبکه مقرر گردید در یک طرح پنج ساله هر سال یک جزء از قرآن محور طرح‌های قرآنی قرار گیرد گفت: جهت غنی سازی اوقات فراغت خانواده‌ها طرح‌های حفظ قرآن بامدت زمان طولانی همراه با تنوع موضوع برای مخاطبان تدارک دیده شود.

همچنین مدیر شبکه قرآن و معارف سیما پیشنهاد داد: در شش ماه دوم سال کار ویژه‌ای توسط نهادهای قرآنی و وزارت فرهنگ و ارشاد با حمایت رسانه ملی صورت گیرد تا در قالب جشنواره‌های قرآنی نظیر آیات، مدها متان و ...که با محوریت حفظ قرآن کریم برگزار می‌گردد، حمایت و پشتیبانی لازم همه دستگاههای قرآنی صورت گیرد.

 

در بخشی از این جلسه نیز حجت الاسلام و المسلمین محمدی با اشاره به اینکه تولید فیلم‌های کوتاه و مستند باید دستور کار قرار گیرد ضمن اینکه پیشنهاد می‌شود در تابستان برنامهایی ویژه قرآنی در رسانه ملی تولید و پخش گردد و همچنین از تمام ظرفیت‌های بخشهای هنری کشور خصوصاً وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خدمت ترویج حفظ و مفاهیم قرآن کریم استفاده گردد.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: