پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  گزارش, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٢:١٣   1396/12/02 شماره خبر:  ١٧٨٢٣
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
حسینی؛
معیار تجلیل از دستگاه‌های برتر در برگزاری مسابقات قرآن کریم چه بود؟
رئیس مرکز امور قرآنی اوقاف گفت: در گذشته گاها دستگاه‌ها خودشان مسابقات را برپا می‌کردند اما امروز که ستاد عالی برپایی مسابقات قرآن محوریت خود را در نظارت بر برگزاری مسابقات قرار داده است روند بهتری را شاهد هستیم.

 

معیار تجلیل از دستگاه‌های برتر در برگزاری مسابقات قرآن کریم چه بود؟

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان» حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در خصوص معیار تجلیل از دستگاه‌های برتر در برگزاری مسابقات قرآن کریم اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در ستاد برگزاری مسابقات قرآن صورت می‌گیرد نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در برگزاری مسابقات قرآن است که در این راستا کمیته نظارت و ارزیابی ستاد عالی مسابقات این وظیفه را برعهده دارد.

وی ادامه داد: معیارهایی که این کمیته در نظر داشته به چند قسمت تقسیم می‌شود که می‌توان به کسب نمره کمی مطلوب از شاخص‌های نظارت و ارزیابی مسابقات، نوآوری در برپایی مسابقات، کسب نمره کمی مطلوب در زیرساخت‌های لازم در شبکه استانی، برگزاری مطلوب و هماهنگ اولین دوره مسابقات نابینایان، برگزاری منظم و برنامه‌ریزی شده مسابقات در سطوح مختلف، تنوع رشته و فراگیر بودن مخاطبین و نمره کمی مطلوب از شاخص‌های ارزیابی و نظارت در جشنواره‌های قرآن و عترت وزارت ارشاد اشاره کرد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف تاکید کرد: البته در ادوار آینده نیز براساس ارزیابی که کمیته نظارت و ارزیابی خواهد داشت امیدواریم دستگاه‌های دیگر هم به خیل برگزیدگان اضافه شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی در خصوص ارزیابی سازمان اوقاف از برپایی مسابقات قرآن گفت: از آنجایی که امروز یک انسجام در ستاد عالی برپایی مسابقات قرآن شکل گرفته است طبعا منجر می‌شود که دستگاه‌ها در بخش فنی، تبلیغ و ترویجی توجه بیشتری بکنند و خودشان را به آن استانداردها نزدیک‌تر کنند.

وی افزود: در گذشته گاهی اوقات دستگاه‌ها خودشان  به صورت افسار گسیخته مسابقات را برپا می‌کردند اما امروز که ستاد عالی برپایی مسابقات قرآن محوریت خود را در نظارت بر برگزاری مسابقات قرار داده است روند بهتری را شاهد هستیم.

 

 رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در پایان در خصوص تعداد دستگاه‌های برگزیده و اسامی آنها گفت: پنج دستگاه در این دوره منتخب شدند که به ترتیب وزارت آموزش‌و‌پرورش، سازمان بهزیستی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، جشنواره قرآن و عترت وزارت ارشاد و سازمان اوقاف و امورخیریه می‌باشند.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: