پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  گزارش, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٦:٢٤   1397/07/04 شماره خبر:  ٢٠٣٠٦
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
عوامل رادیویی طرح تابستانه قرآن کتاب زندگی تجلیل شدند
آیین تجلیل و اختتامیه طرح تابستانه قرآن کتاب زندگی و افتتاحیه این طرح صبح امروز چهارم مهر ماه در معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران با حضور حمیدشاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی، حجت الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآنی و جمعی مدیران و مسئولین رادیویی برگزار شد.

 

به گزارش اتقان؛ آیین تجلیل و اختتامیه طرح تابستانه قرآن کتاب زندگی و افتتاحیه این طرح صبح امروز چهارم مهر ماه در معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران با حضور حمیدشاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران ، حجت الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآنی و جمعی مدیران و مسئولین رادیویی برگزار شد.

احمد ابوالقاسمی، مدیر شبکه رادیویی قرآن در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم   با بیان اینکه خوشحال هستیم از اینکه توانستیم قدمی هر چند کوچک در اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۲ داشته باشیم، اظهار کرد: هر چند دسترسی به افقی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در این طرح برای ما طراحی کرده‌اند، سخت است و قوای بیشتری را می‌طلبد، ولی در همین حد نیز با توجه به تأکیداتی که ریاست محترم سازمان بر اجرای هر چه بهتر طرح داشتند، شاید از نگاه بیرونی هنوز در حد کافی به میزانی که بخواهیم تمام توان خود را در اجرای طرح به کار بگیریم، نگرفته‌ایم اما از نگاه خود ما تلاش خیلی خوبی در این زمینه به‌ویژه با کمک شبکه‌های مختلف صورت گرفت.

وی ادامه داد: امیدوارم که این حرکت آغاز خوبی برای رسیدن به قله تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور باشد، رهبر معظم انقلاب اسلامی این افق را طوری طراحی کرده‌اند که برسیم به جایی که مردم بتوانند با قرآن با هم حرف بزنند و خیلی از مشکلات خود را با خواندن یک آیه حل کرده و به نتیجه برسند و این حد مطلوب یک جامعه اسلامی است که مردم آن باید تا این حد توانمندی استفاده از آیات الهی را داشته باشند که بتوانند حتی سؤالات روزانه خود را با قرآن مطرح کرده و پاسخ آن را نیز از قرآن أخذ کنند.

ابوالقاسمی تصریح کرد: پیش‌بینی ما در این طرح قرآنی این بود که می‌توان برای آحاد مردم در هر سال یک جزء از قرآن کریم را در نظر گرفت و طبق طراحی که صورت گرفته رادیو یکی از مجریان طرح است و شبکه‌های مختلف تلویزیونی، آموزش و پرورش و ... در حال اجرای طرح هستند تا هر سال یک جزء از اجزای مختلف قرآن حفظ شود که در ابتدا ۱۶ سوره از انتهای جزء ۳۰ انتخاب و به‌خوبی نیز اجرا شد.

مدیر شبکه رادیویی قرآن در پایان ضمن قدردانی از همه عوامل دست‌اندرکار طرح قرآنی ۱۴۵۲، گفت: شاید از نگاه بیرونی توان صدا و سیما برای مشارکت در اجرای طرح بیشتر باشد ولی از نگاه درونی با سختی‌هایی که ما با آن مواجه هستیم، بنده فکر می‌کنم که شبکه‌های مختلف در حد خیلی خوبی وارد این طرح شدند و ان‌شاءالله با همین قدرت ما را کمک کنند تا بتوانیم طرح را به خوبی اجرا کنیم.

در ادامه حجت الاسلام حمیدمحمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی سند طرح ملی حفظ به تصویب رسیده و براساس مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ بوده است.

وی دینی شدن جامعه  را در ذیل همین خواسته دانست و افزود:نقش کلیدی و راهبردی را سازمان صدا و سیما دارد در حالیکه دستگاه های اجرایی نقش مجری دارند اما فرهنگ ساز برای این موضوع جایی جز رسانه ملی نبوده است و موفقیت این موضوع منوط به فعالیت رسانه ملی است.

دبیر شورای توسعه ادامه داد:اگر رادیو نقش خودش را ایفا کند و با کارکرد بی بدیلش نیازهای خود را پوشش دهد می تواند موفق آمیز باشد.

محمدی با اشاره به اینکه تاثیری که سمع بر بصر دارد ادامه داد:تاثیری که سمع بر بصر دارد در قرآن آمده است اولین سوال ها از سمع است  بدلیل ویژگی هایی که دارد دارای سطح تاثیر پذیری بیشتری است و از آنجایی که رادیو از مقوله سمع است تاثیرش بیشتر است . همچنین رسانه ای ارزان و در دسترس و دارای ویژگی های منحصر بفرد است.

وی ادامه داد: دلایل متعدد فلسفی سمع بر بصر وجود دارد بنابراین اگر جایگاه فاخر رادیو را درک کنیم و طرح های فاخر را متوجه این رسانه کنیم تاثیر فرهنگی را خواهیم دید.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با تاکید براینکه جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر در این طرح حافظ جزء سی خواهیم داشت افزود:در این طرح مقرر شد صدا و سیما ورود سالیانه داشته و تا به امروز که به عنوان دبیر شورای توسعه فعالیت های این حوزه را رصد میکنم  حضور موثر رسانه ها بخصوص شبکه های رادیویی را ملاحظه کردم.

محمدی در پایان گفت : رسانه ملی جای تقدیر دارد و این فعالیت باید مبدایی باشد برای گسترش فعالیت های قرآنی و ما انتظاری که از رادیو قرآن داریم از رادیو جوان آن انتظار نمی رود وهرکدام از شبکه ها بنا بر چهارچوب های و پیش ساخته های خود هر کدام به نوعی سهمی از فرهنگ سازی را متقبل خواهند شد.

همچنین، در ادامه برگزاری این مراسم نیز به  احمد فراهانی، مدیر گروه آموزش رادیو قرآن و دبیر علمی طرح، میرحسینی، مدیر شبکه رادیو ورزش، سیفی، مدیر شبکه رادیو جوان و محمدزاده، مدیر شبکه رادیو ایران در سخنان کوتاهی به ارائه گزارشی از عملکرد شبکه مربوطه خود در اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۲ پرداختند. در ادامه این مراسم نیز امیرسرتیپ خلبان عابدی، از یادگاران هشت سال دفاع مقدس به ذکر خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس پرداخت.

پایان بخش این مراسم نیز از عوامل و دست اندکاران رادیویی طرح 1452 تجلیل به عمل آمد.

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: