پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٠١ مهر ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  گزارش, اخبار برگزیده روز ٢١:٥٨   1397/11/24 شماره خبر:  ٢١١٧٧
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
رویش‌های نسل سوم انقلاب تجلیل شدند
در ویژه برنامه «فصل رویش» که امروز ۲۴ بهمن‌ماه و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، از حجت‌الاسلام «سیدمحمدحسین طباطبایی» حافظ کل قرآن کریم به عنوان یکی از رویش‌های نسل سوم انقلاب تجلیل شد.

 

 

رویش‌های نسل سوم انقلاب تجلیل شدند

 

به گزارش اتقان؛ مراسم تجلیل از ۴۰ رویش و دستاورد انقلاب اسلامی با عنوان فصل رویش بعدازظهر امروز ۲۴ بهمن‌ماه در پردیس سینمایی تماشا برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، محمدصادق دهنادی، رئیس فرهنگسرای خاتم به بیان سخنانی در مورد اهداف برگزاری این مراسم پرداخت. وی با اشاره به تعداد شهدای دفاع مقدس در منطقه ۱۸ تهران که فرهنگسرای خاتم در آن قرار دارد، گفت: شهرداری تهران وظیفه انتخاب و شناسایی رویش‌های انقلاب اسلامی را در برخی از موضوعات بر عهده این فرهنگسرا قرار داد.

دهنادی همچنین به برخی اهداف برنامه رویش اشاره و اظهار کرد: در این مراسم از چهار رویش انقلاب در محورهای دینی، علمی و ورزشی تجلیل به عمل خواهد آمد.

در ادامه این مراسم، گروه هم‌آوایی سفیر عشق به اجرای قطعاتی از جمله چهلمین قرار که در مورد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بود، پرداخت.

سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین یحیی صالح نیا، امام جمعه غرب تهران که در دوره‌ای جوان‌ترین امام جمعه کشور بوده است، بخش دیگری از برنامه‌های این مراسم بود.

وی با اشاره به اینکه عمر خیلی زود می‌گذرد و باید قدر فرصت‌ها را دانست، به سال‌های دهه ۶۰ که یکی از فرزندان انقلاب حافظ کل قرآن شده بود، اشاره کرد و گفت: بسیار مهم است که انسان چه سرمایه‌هایی با خود به آخرت می‌برد. سرمایه‌هایی برای انسان مفید خواهد بود که در آن دنیا نیز به کمک او بیاید.

صالحی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مناسبت‌های بهمن‌ماه و گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: ما هشت سال با کل دنیا جنگیدیم، علاوه بر آن جنگ دشمنان انقلاب نقشه‌های بسیار زیادی که هر یک از آنها برای به زانو درآوردن یک کشور کافی بود، کشیده شد، اما ما دوام آوردیم.

وی با تأکید بر اینکه راهپیمائی بیست و دو بهمن امسال نشان داد که هیچ نگرانی برای آینده وجود ندارد، بیان کرد: بیست و دو بهمن امسال مسجل کرد که ولایت در دل مردم جا دارد و این دو از هم جداشدنی نیستند.

صالحی در بخش پایانی سخنان کوتاه خود خطاب به جوانان حاضر در این مراسم، اظهار کرد: ما باید روی خودمان کار کنیم، اگر این‌گونه شود، جامعه مجبور خواهد بود شما را ببینید، مانند این رویش‌هایی که قرار است در این مراسم تجلیل شوند.

در ادامه این مراسم، یکی از خوانندگان کشورمان به اجرای قطعاتی پرداخت و پس از آن نیز سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به بیان سخنانی پرداخت.

اوحدی گفت: برنامه‌های گرامی‌داشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی از ششم بهمن‌ماه آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد. در یکی از این برنامه‌ها که شهرداری در مناطق مختلف آن را برگزار می‌کند، رویش‌های انقلاب اسلامی در ۱۰ برنامه و ۱۲ حوزه، شناسایی و تجلیل می‌شوند که امروز از چهار نفر از این افرد که مجموعاً ۴۰ نفر هستند تجلیل می‌شود.

اوحدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: روز دوشنبه ۲۲ بهمن‌ماه با قدوم پاک مردم و دل‌های سرشار از عشق به شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی صحنه‌های بزرگی رقم خورد تا چشم جهانیان یک بار دیگر خیره شود.

وی با تأکید بر اینکه تا قبل از ۲۲ بهمن برای من همیشه سؤال بود که چرا از چهلمین سال انقلاب می گوئیم و این همه تبلیغات و تکرارها برای چیست؟ آن سو که جبهه باطل را می‌دیدیم، مشاهده می‌کردیم آنها تدارک بیشتری در نظر گرفته بودند تا چهلمین سال انقلاب اسلامی را زیر سؤال ببرند.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به راه‌اندازی ۱۵ شبکه رادیویی و تلویزیونی طی شش ماه گذشته که مأموریت دلسرد کردن مردم برای حضور نیافتن در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن را داشتند، گفت: این تعداد شبکه علاوه بر بیش از ۳۶۰ شبکه رادیو و تلویزیونی است که تاکنون بیشترین حمله‌ها و تهاجمات را به ایران اسلامی داشته‌اند.

اوحدی در ادامه صحبت‌های خود، نداشتن بصیرت را یکی از مشکلات بزرگ انسان‌ها بیان کرد و افزود: اوایل مهرماه، زمانی که هیچ مناسبتی وجود نداشت، مقام معظم رهبری در مانور عاشورائیان و در جمع پرشور بسیجیان، روز دوشنبه بیست و دو بهمن و حماسه‌سازی مردم همیشه در صحنه را پیش‌بینی کرده بودند.

وی اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا بارها اعلام کرده بود که تمهیداتی تدارک دیده‌اند تا مردم ایران در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن حضور نیابند و بارها اعلام کرد که ایران اسلامی قطعاً چهلمین سال پیروزی خود را نخواهد دید، اما حماسه مردم در زیر باران سیل‌آسا نشان داد که این پیش‌بینی نیز همچون دیگر پیش‌بینی‌ها اشتباه بوده و هنوز مردم ایران را نشناخته‌اند. مردمی که در هر حال مدافع آرمان‌های انقلاب هستند.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران تأکید کرد: پول‌های حرام عربستان و دیگر دشمنان ایران اسلامی یک هدف داشتند و آن هم دلسرد کردن مردم از انقلاب بود. مردم ما نشان دادند که آنچه برای آنها مهم است، انقلاب و ولایت است. ما گرانی و مشکل داریم و حتماً تدبیر خواهد شد، اما در زمان لازم و اینها مانع از دفاع مردم از انقلاب نخواهد شد. حق این مردم هست که لذت انقلاب را ببرند.

اوحدی اظهار کرد: مردم با همه وجود آمدند تا به دنیا اعلام کنند و بگویند از آرمان‌های انقلاب و شهدا تا آخرین لحظه دفاع خواهند کرد. مگر شهدای مدافع حرم که هزار کیلومتر آن طرف‌تر از مرز جنگیدند تا آتش جنگ دامن زنان و مردان کشورمان را نگیرد نیز چنین نکردند. دنیای استکبار می‌دانست و بر این باور است که امروزه هیچ گزینه نظامی بر علیه ایران وجود ندارد و نخواهد داشت و این به برکت قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شرایط روزهای جنگ اشاره و بیان کرد: در آن سال‌ها وضع ما به گونه‌ای بود که گلوله برای مبارزه با متجاوزان نداشتیم و بسیجیان بدون پوتین می‌جنگیدند. آن روز که بعثی‌ها ۶۳ دانش‌آموز ناشنوا را در حمله موشکی به مدرسه‌ای به شهادت رساندند، موشک برای پاسخگویی نداشتیم، آن‌ها با تمام تجاوزات و تهاجمات نتوانستند مانع از رویش‌های انقلاب شوند. آن روز در آن تنگناها نتوانستند رویش‌ها را متوقف کنند. امروز که به یک قدرت نظامی تبدیل شده‌ایم، هرگز نخواهند توانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه تجلیل از رویش‌های انقلاب اشاره و اظهار کرد: امروز تعدادی از این رویش‌ها حضور دارند که در عین جوانی و نوجوانی به خوبی بصیر هستند. یک نوجوان چقدر باید بصیر باشد که در رقابت‌های ورزشی در برابر حریفی از رژیم غاصب قرار نگیرد و از مدال قهرمانی خود به راحتی بگذرد.

اوحدی در ادامه به آیه مبارکه «أَلَمْ تَرَ کیفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کلِمَةً طَیبَةً کشَجَرَةٍ طَیبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ» اشاره کرد و افزود: مردم در سخت‌ترین شرایط ایستادگی کردند و پای آرمان‌های شهدا و شهدای مدافع حرم ایستادند. امروز اگر از انقلاب می‌گوییم یکی از زیباترین مصداق‌ها برای رویش‌های انقلاب همین آیه «کلِمَةً طَیبَةً کشَجَرَةٍ طَیبَةٍ» است که اصل آنها ثابت و فرع‌شان در آسمان است. ریشه‌های این درخت تنومند به برکت خون شهدا ریشه گرفته ست.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران تأکید کرد: وحشت دشمن از همین ریشه گرفتن اصل و فرع انقلاب است که نمی‌خواهد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برسد. چهل و دو سال قبل آیا کوچکترین حرکتی را شاهد بودیم؟ آن روز به ناموس شیعه در لبنان تجاوز کردند و ظرف چند روز رژیم غاصب اسرائیل صدها کیلومتر از خاک چندین کشور را گرفت، اما امروز سی و چهار کشور، شش سال تلاش کردند تا یک کشور را تسلیم کنند و مقاومت آن را در هم بشکنند که نتوانستند.

در ادامه این مراسم، از چهار رویش از رویش‌های انقلاب اسلامی تجلیل شد. در این بخش از «طاهر روشندل اربطانی» جوان‌ترین استاد تمام دانشگاه در ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمحمدحسین طباطبائی»، حافظ کل قرآن کریم، «شاهین ایزدیار»، عضو تیم شنای معلولان ایران در آخرین دوره پارالمپیک و «آرین غلامی»، قهرمان شطرنج دنیا تجلیل به عمل آمد.

منبع: ایکنا

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: