پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٠:٥١   1397/05/22 شماره خبر:  ١٩٩٨٨
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
تربیت 600 هزار حافظ جزء 30 در پایگاه‌های بسیج سراسر کشور
در ایام تابستان طرح ملی 1452، در بیش از 150 حلقه صالحین پایگاه بسیج کشور طبق درس نامه این طرح اجرا می‌شود.

تربیت 600 هزار حافظ جزء 30 در پایگاه‌های بسیج سراسر کشور

به گزارش اتقان؛ طرح فراگیر قرآنی بشارت 1452 با هدف بسط و گسترش فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، حفظ و تدبر در آیات قرآن کریم، بهره مندی مخاطبان از فرصت اوقات فراغت تابستان، کشف استعدادهای نهفته حفظ قرآن کریم در سراسر کشور و همگرایی نهادهای قرآنی و اجتماعی برای ایجاد پویش‌های معنوی، از سال 1386 با لطف و عنایت پروردگار متعال و مشارکت برخی نهادهای قرآنی آغاز شده و به طور مستمر تاکنون ادامه داشته است.

از 11 سال پیش تاکنون طرح فراگیر قرآنی با محوریت شبکه قرآن ومعارف سیما و بر اساس سال نزول قرآن اجرایی شده است در هر سال محتوای این طرح با محوریت یکی از سوره‌های قرآن کریم می‌باشد.

این طرح در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم امسال با برگزاری دوازدهمین دوره با نام طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 با محوریت جزء سی‌ام قرآن کریم در سه مرحله تابستان (سوره‌های ناس تا زلزال)، پائیز (بینه تا طارق) و زمستان (بروج تا نبأ) تا پایان سال 97 برگزار خواهد شد. روز شنبه نهم تیر ماه 97 بعنوان آغاز طرح انتخاب گردیده است.


در ادامه نگاهی به اقدامات دارالقرآن بسیج کل کشور در راستای همکاری با طرح ملی بشارت 1452 خواهیم داشت.

محمد بابایی، مدیر آموزش دارالقرآن بسیج کشور، با بیان اینکه در جلسات مستمری که در خصوص طرح ملی بشارت با مسئولین شبکه قرآن و معارف سیما و ستاد طرح ملی حفظ قرآن کریم داشتیم، دارالقرآن بسیج به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای قرآنی مشارکت کننده در این طرح شناخته شده و وظایف مختلفی به آن سپرده شد.

وی با اشاره به فعالیت حلقه‌های صالحین بسیج و ابلاغ دستورالعمل برگزاری کلاس‌های حفظ قرآن به پایگاه‌های بسیج سراسر کشور گفت: در ایام تابستان طرح ملی 1452، در بیش از 150 حلقه صالحین پایگاه بسیج کشور طبق درس نامه این طرح اجرا می‌شود.

بابایی افزود: با توجه به اینکه هر یکی از حلقه‌های صالحیت شامل 4 نفر از بسیجی است، پیش بینی می‌کنیم تا پایان این طرح ملی، 600 هزار حافظ جزء 30 قرآن کریم در این طرح شرکت نمایند.

بابایی افزود: طرح صالحین، عنوان طرحی است در مساجد و پایگاه‌های بسیج برگزار می‌شود و در آن گروه‌های جوانان و نوجوانان همسن و سال مسجدی در یک حلقه در مسجد گرد هم می‌آیند و یک نفر با عنوان سرگروه حلقه، آموزش‌های دینی و تربیتی را در کلام و عمل و رفتار به بچه‌ها انتقال می‌دهد.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: