پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٤:٣١   1397/06/06 شماره خبر:  ٢٠١٣٠
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
در جلسه شورای توسعه مقرر شد؛
توقف روند ادغام اتحادیه‌ها و فعالیت هیئت رسیدگی تا تعیین تکلیف کارگروه ویژه
درجلسه چهل و یکمین جلسه شورای توسعه مقرر شد، کارگروهی ذیل شورای توسعه متشکل از دستگاها و نهادهای ذی ربط این دو موضوع را پیگیری کنند، بنابراین تا تشکیل کارگروه ویژه، ارائه گزارش از سوی این کارگروه و تعیین تکلیف و تصمیم گیری نهایی شورا، روند ادامه فعالیت هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی و نیز ادغام اتحادیه‌ها، متوقف خواهد شد.

 

توقف روند ادغام اتحادیه‌ها و فعالیت هیئت رسیدگی تا تعیین تکلیف کارگروه ویژه

 

به گزارش اتقان؛ حسن محمدی؛ مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با اشاره به برگزاری چهل و یکمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی که روز شنبه برگزار شد، گفت: طبق اعلام قبلی بررسی و تصویب موارد اختلافی اساسنامه اتحادیه مدغم و همچنین انتخاب سه نفر نماینده مردمی درشورای توسعه مهم‌ترین دستور این جلسه بود. با توجه به دستور اول این جلسه، گزارشی در خصوص فرآیند برگزاری چهاردهمین مجمع عمومی اتحادیه از طرف بنده که به نمایندگی از مؤسسات مردمی در شورای توسعه حضور دارم، ارائه گردید.

 وی با بیان اینکه در این گزارش به برپایی باشکوه و کم نظیر چهاردهمین مجمع اتحادیه در تاریخ فعالیت اتحادیه و رأی بالای اعضای مجمع به عدم ادغام دو اتحادیه، اشاره شد، عنوان کرد: تصمیم گیری و رأی نهایی مجمع در خصوص «عدم ادغام دو اتحادیه» به دلایل متعددی از جمله مشکلات، سنگ اندازی و دخالت‌های متعدد دستگاه‌های استانی و ملی در امر ادغام و به خصوص در استان‌ها، تصویب و مقرر شد فرآیند بازگشت به شرایط قبل، بررسی و به مؤسسات ابلاغ شود.

  محمدی در ادامه افزود: باتوجه به اینکه این گزارش با دستور نخست جلسه و بررسی موارد اختلافی اساسنامه اتحادیه مدغم مرتبط بود، ارائه این گزارش در شورا همانطور که پیش بینی می‌شد محل چالش و بحث بود، دوستان در موافقت و مخالفت این امر نظرات مختلفی را ارائه کردند، ما هم توضیح دادیم که این تصمیم، رأی مجمعی هست که بر طبق اساسنامه مورد تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، بالاترین نهاد تصمیم گیرنده در حوزه سیاست‌ها و راهبردهای اتحادیه است.

مدیرعامل اتحادیه همچنین گفت: در خلال این بحث موضوع نامه وزارت ارشاد به دکتر مخبر دزفولی، مبنی بر خروج وزارت ارشاد از هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی نیز مطرح شد، به گفته نمایندگان وزارت ارشاد، طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و طبق قانون، ارشاد نمی‌تواند وظایف ذاتی خود را به نهاد دیگری واگذار کند، ضمن اینکه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی نیز، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست.

 

 وی افزود: این موضوع نیز محل اختلاف بود که بحث‌های متعددی در این خصوص مطرح شد، از جمله آقای دکتر جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور هم که در جلسه حضور داشتند، توضیحات مفصلی ارائه کردند مبنی براینکه خود شخص آقای رئیس جمهور نسبت به مسئولیت‌های دینی و قرآنی دستگاه‌های دولتی اهتمام و توجه ویژه دارند و بر لزوم مسئولیت پذیری دستگاه‌های دولتی نسبت به وظایف قرآنی‌شان تاکید دارند.

این عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی خاطرنشان کرد: به هر حال بر اساس توضیحات ایشان و براساس قانون، وزارت ارشاد نمی‌تواند وظایف خود را به نهاد دیگری واگذار کند.

 محمدی در پایان تصریح کرد: در نهایت مقرر شد، کارگروهی ذیل شورای توسعه متشکل از دستگاها و نهادهای ذی ربط این دو موضوع را پیگیری کنند، بنابراین تا تشکیل کارگروه ویژه، ارائه گزارش از سوی این کارگروه و تعیین تکلیف و تصمیم گیری نهایی شورا، روند ادامه فعالیت هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی و نیز ادغام اتحادیه‌ها، متوقف خواهد شد.

 

 ضمناً؛ به زعم برخی دوستان حاضر در جلسه ی شورا، این جلسه به رسمیت نرسیده بود.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: