پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ١٠:٤٤   1397/07/14 شماره خبر:  ٢٠٣٦١
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
جشن آغاز آموزش قرآن کلاس اولی‌ها؛ همزمان با روز جهانی کودک
اولین درس کتاب آموزش قرآن پایه اول ابتدایی «جشن قرآن» نام دارد. این جشن به صورت همزمان در روز دوشنبه 16 مهرماه 1397 در 63 هزار مدرسه ابتدایی، با حضور یک میلیون و 296 هزار کلاس اولی و با همت 400 هزار آموزگار و مدیر و معاون مدرسه برگزار می‌شود.

 جشن آغاز آموزش قرآن کلاس اولی‌ها؛ همزمان با روز جهانی کودک

به گزارش اتقان؛ اولین درس کتاب آموزش قرآن پایه اول ابتدایی «جشن قرآن» نام دارد. این جشن به صورت همزمان در روز دوشنبه 16 مهرماه 1397 در 63 هزار مدرسه ابتدایی، با حضور یک میلیون و 296 هزار کلاس اولی و با همت 400 هزار آموزگار و مدیر و معاون مدرسه برگزار می‌شود.

دانش آموزان پایه اول ابتدایی در هفته دو ساعت (دو زنگ کامل) قرآن دارند و سایر پایه‌ها (دوم تا ششم ابتدایی) سه زنگ در هفته

هدف از برگزاری جشن قرآن «ایجاد خاطره قرآنی خوب و زیبا از آموزش قرآن کریم است.» و نیز تقویت علاقه برای یادگیری قرآن در طول سال تحصیلی.

در این جشن، دانش آموزان ضمن خواندن سوره‌ها و شعرهایی که بلد هستند، همراه با لوح فشره کتاب گویا سوره‌هایی از قرآن درسی را همخوانی می‌کنند.

انتظار می‌رود مدیران و معلمان مدارس با مشارکت اولیای عزیز تمهیدات لازم را برای این روز (و هفته کودک) اندیشیده باشند.

هم چنین لازم است مدیران مدارس «لوحه آموزش قرآن پایه‌های اول، دوم و سوم ابتدایی» را تهیه و در اختیار معلمان قرار داده باشند. مهم‌ترین مأموریت وزارت آموزش و پرورش در حوزه قرآن، آموزش صحیح خوانی قرآن آن است. کتاب‌های درسی با رویکرد جامعیت آموزش، در پی فراهم آوردن موقعیت‌های مناسب برای کسب مهارت خواندن، مهارت فهم لغات ساده و پرکاربرد و مهارت تدبر اولیه و تفکر در پیام‌های قرآنی با جهت گیری تحقق تدریجی انس مستمر با قرآن کریم است.

 امیدواریم آموزگاران عزیز و اولیای محترم دانش آموزان با مطالعه صفحات اولیه کتاب‌های درسی قرآن (سخنی با اولیای محترم / سخنی با معلمان) و توجه به «اهداف مورد انتظار» بیان شده در این بخش، با حرکت در مسیر صحیح آموزش قرآن، در تحقق سواد قرآنی و رفع مهجوریت از قرآن نقش مؤثر و بی بدیل خود را ایفا نمایند.

نکته قابل توجه آن که با توجه به تفاوت‌های فردی دانش آموزان، ضمن تمرکز بر اهداف برنامه‌های درسی (سبق اسناد تحولی) ضمن پرهیز از کمی نگری و اجرای طرح‌های متعدد قرآنی (و غیر کارشناسانه) از سخت گیری و سهل انگاری در آموزش قرآن پرهیز گردد.

رضا نباتی؛ كارشناس برنامه درسي قرآن دفتر تأليف كتب درسي

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: