پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٠:٤٦   1396/11/24 شماره خبر:  ١٧٧٦٠
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
رئیس بیست وششمین نمایشگاه بین المللی قرآن منصوب شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت این وزارتخانه را به عنوان رئیس بیست وششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم منصوب کرد.

رئیس بیست وششمین نمایشگاه بین المللی قرآن منصوب شد

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور«اتقان» از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم سیدعباس صالحی به فقهی زاده آمده است: اکنون که آن آوای دلنشینی که از ژرفای سینه بلال حبشی برخاسته بود، در سراسر گیتی طنین افکن شده و تلالو شورانگیز کلام حق، دل‌ها را به شور و اندیشه‌ها را به نور مزین می‌کند؛ پذیرش هر مسئولیتی در بزرگداشت کلام نور دشوارتر و عظیم‌تر می‌نماید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حکم تصریح می‌کند: امید است با تلاش مجدانه و بهره گیری پیوسته از تجارب گذشته و ظرفیت‌های حوزه‌های مختلف قرآن و عترت به ویژه تشکل‌های صنفی و نهادهای مردمی موید و موفق باشید.

فقهی زاده در اوایل دی ماه در نخستین جلسه مجمع مشورتی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با تاکید بر تقویت جنبه محتوایی این نمایشگاه گفت: تقویت استانداردهای نمایشگاه، کنار گذاشتن قالب‌های قدیمی، محتوابخشی و همچنین فضاسازی مؤثر برای جلب نگاه‌ها به سوی این نمایشگاه باید در اولویت قرار گیرد تا افراد و گروه‌های بیشتری بتوانند در نمایشگاه حضور پیدا کنند.

وی تاکید کرد: تقویت استانداردهای نمایشگاه و فضاسازی مؤثر برای جلب نگاه‌ها به سوی نمایشگاه بین المللی قرآن باید در اولویت قرار گیرد.

فقهی زاده با اشاره به نشست‌های برگزار شده به منظور بررسی ابعاد گوناگون نمایشگاه قرآن گفت: یکی از اولویت‌های کاری که در نخستین نشست خبری خود نیز اعلام کرده بودم، کیفیت بخشی و غنابخشی به نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بود که در میان فعالیت‌های معاونت از دیرباز از برجستگی و موقعیت ممتازی برخوردار است و به نوعی ویترین کارهای متعدد در حوزه‌های گوناگون به شمار می‌رود.

وی افزود: واقعیت این است که در تمام دوره‌های مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه‌ای به نمایشگاه بین المللی قرآن شده ولی همچنان لازم است درباره غنابخشی بیشتر، فکر و رایزنی کرد و از این رو پیشنهاد می‌کنم به طور خاص توجه ویژه‌ای به تقویت جنبه عترت در نمایشگاه نشان داد که در این صورت تغییرات محتوایی مثبت و جدی در بخش‌های مختلف نمایشگاه پدید خواهد آمد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین توجه به روش‌های محتوایی و نوآوری در نمایشگاه قرآن را از موارد مهم در این زمینه دانست و عنوان کرد: عترت را باید به گونه‌ای معنا کنیم که تمام ابهاماتی را که به اسلام ضربه می زند رفع کند، چرا که قرآن کریم و اهل بیت (ع) عامل وحدت بین مسلمانان جهان به شمار می‌رود.

البته فقهی زاده در اولین نشست خبری خود که در آذرماه برگزار شد، از راه اندازی دبیرخانه بیست و ششمین نمایشگاه قرآن خبر داد و برپایی نمایشگاه قرآن را یکی از کارهای بزرگ این معاونت دانست.

وی با بیان برخی ویژگی‌های نمایشگاه بیست و ششم گفت که قرار است این نمایشگاه در بهار ۹۷ و به مدت سه هفته در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شود.

فقهی زاده تاکید کرد که مسئولان برگزاری، نمی‌خواهند که نمایشگاه قرآن به فروشگاه تبدیل شود و واقعاً باید نمایشگاهی از فعالیت‌های قرآنی باشد که طی سال در کشور انجام می‌شود.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: