پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  مصاحبه, اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, موسسات عضو, اخبار ویژه سایت اتقان ٠٨:١٣   1397/10/25 شماره خبر:  ٢٠٩٦٩
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
شیخ اسدی بیان کرد:
موسسات خواهان روشنگری هستند
موسسات خواهان روشنگری در خصوص مساله ادغام هستند و باید دید چه چیزی راه فعالیت های قرآنی برای موسسات را باز می کند؟

موسسات خواهان روشنگری هستند

به گزارش اتقان، نرگس شیخ اسدی مدیر عامل موسسه امیرالمومنین(ع) عنبرآباد جنوب کرمان در خصوص ادغام دو اتحادیه گفت: موسسات قرآنی خواستار این هستند که از سردرگمی درآیند.ادغام و حاشیه های مرتبط با آن یک نوع سردرگمی به خصوصی برای موسسات قرآنی به وجود آورده است.

وی ادامه داد:موسسات قرآنی از جمله موسسه امیرالمومنین(ع)  عنبرآباد جنوب کرمان در چند سال پیش حامی و پیشرو در انجام فرآیند ادغام و خواستار این مساله به صورت جدی  بود و همگام با اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور و اتحادیه موسسات فرهنگی مردمی رای به ادغام داد.

شیخ اسدی تصریح کرد:این موسسه مانند سایر موسسات استان کرمان در تشکیل اتحادیه واحداستان همکاری کرده وهمه مسائل مرتبط با آن را پیگیری میکرد ولی موسسات در جریان ریز برنامه وتدوین اساسنامه که متولیان امر و مدیران بالادستی درجلسات متعدد بیان میکردند نبودند. اینکه چه مصوباتی را پذیرفتند وچه مصوباتی پذیرفته نشد که کارادغام به اینجا رسید وموفقیتی را کسب نکرد.

همچنین برای  همه موسسات این سوال مطرح است زیرا مدیران موسسات در جریان ریز امور نیستند.

مدیر عامل این موسسه قرآنی ادامه داد: ما به جدیت خواستار ادغام بودیم که به واسطه تفرقه و عدم اتحاد این امر تا کنون به سرانجام نرسیده است. متولیان امر میگویند که خواسته ها و اهداف دنبال نشده است که ادغام تاکنون صورت نگرفته است

وی به خواسته موسسات تاکید کرد و افزود: خواسته موسسات این است که متولیان امرتکلیف موسسات را روشن کنند .بعضی از موسساتی که از هر دو دستگاه مجوز دارند تقیه می کنند آن هم به واسطه ارتباطی که با مسئولین دستگاه ها دارند.و نیز شنیده شده است که اگر بعضی  از موسسات بخواهند در فرایند عدم ادغام رای دهند مورد سوال بعضی دیگر موسسات قرار میگیرند و  دلایل  این امور برهمه واضح و مکشوف نیست.

شیخ اسدی با بیان اینکه موسسات قرآنی در سردرگمی عجیبی هستند، اظهار داشت: موسسات در سردرگمی عجیبی هستند چرا که هدف موسسات کار و فعالیت جهادی بوده و هست و خواهد بود مخصوصا اکنون و در این مقطع زمانی خواهان این هستیم که این قضیه به صورت شفاف روشن شود و تنش ها و سردرگمی ها پایان یافته و آرامش و ثبات به روند کار قرآنی برگردد.

این بانوی فعال قرآنی ادامه داد: موسسات راضی نیستند که نگرانی ها و تنش ها ادامه پیدا کند چرا که این موضوع باعث تالم روحی مجموعه های قرآنی  خواهد بود.

وی افزود:ممکن است که مسئولین قرآنی استانها شیوه های  خاص مدیریتی داشته باشند و این باعث عملکرد مثبت و منفی آنان شده و این مسئله در رای گیری موسسات به ادغام و عدم ادغام موثر باشد. و به اذعان برخی موسسات در سایر استانها  عملکرد بد برخی مدیران بحث ادغام را با تبعیض مواجه کرده است و شاکی هستند از این نوع نگرش و عملکرد بدی که در استانها یشان انجام شده است.

 اتحادیه مدغم در استان کرمان نیز تاکنون منتظر اساسنامه اتحادیه مدغم بوده اندو فعالیت هایشان بر همین ‌مبنا انجام شده است.

وی با پیش بینی روند ادغام دو اتحادیه افزود: اتفاق ادغام با این روند بسیار مشکل خواهد بود و اگر قرار باشد ادغامی صورت بگیرد موسسات خواستار حمایت جدی از سمت و سوی مسئولان هستند.مسئولان و متولیان امر باید ببینند چه چیزی به نفع موسسات است و همان را تدبیر کنند تا موسسه بتواند همان فعالیت اساسی را انجام دهد.

وی با اعلام اینکه اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور حامی قدرتمندی برای موسسات قرآن و عترت بوده است افزود:تا حالا حمایتی که اتحادیه تشکل های قرآن و عترت از موسسات خود داشته است هیچ ارگانی نداشته و همه موسسات از عملکرد آن راضی هستند.

وی با تاکید براینکه خواهان روشنگری هستیم افزود: موسسات خواهان روشنگری هستند و باید دید چه چیزی راه فعالیت های قرآنی برای موسسات را باز میکند؟

وی افزود زمانی مشاهده میشود که هزینه هست ولی نیروی کاری برای انجام فعالیتهای سازنده  نیست و زمانی میرسد که برعکس بوده نیروی پای کار هست ولی هزینه برای اجرای برنامه ها وجود ندارد که اگر در حال حاضر این دو باهم فراهم شود نتیجه مطلوبی رقم خواهد خورد.

شیخ اسدی در پایان تاکید کرد:  موسسه امیرالمومنین  عنبرآباد به لطف خداوند متعال  موسسه ای موفق است که در جنوب کرمان فعالیتهای موثر و نتیجه بخش داردو  تمام  روزهای هفته از صبح تا شب برای انجام امور فعالیت های قرآنی برنامه داشته و با اقبال واستقبال عالی  آحادمردم روز به روز این فعالیتها گسترده تر میشود که این برنامه ها فقط به لطف خداوند متعال و نگاه لطف اهلبیت (ع)و خلوص نیت اساتید پیش میرود.

 

 
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/10/25 21:40
0
2
با سلام و احترام طبق فرمایشات خانم شیخ اسدی واقعا باید برای موسسات از جریان ادغام روشن گری شود تا این کار با جدیت بیشتری از طرف موسسات و مسئولین صورت گرفته شود
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: