پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٤:٣٢   1397/11/17 شماره خبر:  ٢١١٥٨
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
دیدار مدیر رادیو قرآن با وزیر آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش در نشست خود با مدیر شبکه رادیویی قرآن و مدیران گروه‌های برنامه‌ساز اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های رادیو قرآن در برنامه‌های رسمی آموزش قرآن وزارت آموزش و پرورش استفاده و بهره کافی را ببریم.

به گزارش اتقان، احمد ابوالقاسمی، مدیر رادیو قرآن به همراه محمدهادی صلح‌جو، سرپرست گروه اطلاع‌رسانی، علیرضا فتحی‌پور، سرپرست گروه علوم قرآنی و احمد فراهانی، مدیر گروه آموزش این شبکه با سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب‌زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز، همچنین معاونان مقاطع ابتدایی و متوسطه این وزارت‌خانه دیدار و گفت‌وگو داشت.

در ابتدای این نشست احمد ابوالقاسمی، مدیر رادیو قرآن ضمن تشکر از برگزاری این جلسه به تشریح برنامه‌ها و اهداف رادیو قرآن پرداخت. سپس مدیر گروه آموزش نیز به طرح‌های مشترک رادیو قرآن و وزارت آموزش و پرورش از جمله «شمیم دانش، ساعت قرآن و زنگ آسمانی» اشاره کرد. در ادامه سرپرست گروه علوم قرآنی به ارائه گزارشی از برنامه پرمخاطب «یک آیه، یک قصه» و استفاده از آن در مدارس پرداخت.

سرپرست گروه اطلاع‌رسانی نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، آمادگی رادیو قرآن برای همکاری گسترده با وزارت آموزش و پرورش را اعلام کرد و گفت: حلقه‌های وصل بسیاری میان رادیو قرآن و آموزش و پرورش وجود دارد که از هم‌افزایی این دو نهاد فرهنگی می‌توان در تعمیق فعالیت‌های قرآنی و نهادینه شدن فرهنگ قرآنی بین دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان استفاده کرد.

در ادامه رضوان حکیم‌زاده، معاون مقطع ابتدایی و عمادی، معاون مقطع متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن ابراز رضایت از برگزاری این جلسه به اهمیت برنامه‌های قرآنی در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد.

سپس سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش ضمن اعلام آمادگی ۱۰۰ درصدی وزارتخانه برای همکاری با رادیو قرآن، راه‌های تعامل میان رادیو قرآن و آموزش و پرورش را برشمرد و تأکید کرد: در اولین فرصت کارگروه مشترک میان هر دو مجموعه تشکیل شود و گزارش فعالیت‌های کارگروه مرتب ارائه شود.

وی افزود: تمام طرح‌ها و برنامه‌هایی که رادیو قرآن دارد، ما آمادگی کامل هرگونه همکاری را داریم. برای شروع کار باید برنامه‌های قرآنی جدید (توافق‌های رادیو قرآن و وزارتخانه) وارد برنامه مصوب درسی دانش‌آموزان شود.

یادآوری می‌شود، در پایان این دیدار نشان رادیو قرآن توسط احمد ابوالقاسمی، مدیر رادیو قرآن به سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش اهدا شد.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: